2020 Yılında Türkiye’de En Çok Oynanan 10 Mobil Oyun

Karantina sürecinde birçok oyunsever şüphesiz vaktini oyun oynayarak geçirdi. Özellikle de bütün gün evde olduğumuzdan, daha çok boş vaktimiz oldu ve daha da fazla oyun oynadık. Kimi oyuncu bilgisayardan, kimi oyunucu da bilgisayardan oyunlar oynadı. Geçtiğimiz “baş belası” 2020 yılında en çok oynanan mobil oyunları derleyen We Are Social’ın listesine gelin hep birlikte göz atalım.

Son zamanlarda oyuncu sayını iyiden iyiye arttıran mobil oyunlar, oyuncu sayısında büyük bir yükselişe geçmiş durumda. Oyun sektöründeki satış miktarının yüzde 24’ünü bilgisayar oyunları, yüzde 23’ünü konsol oyunları, geriye kalan yüzde 51’lik devasa bir kısmını da mobil oyunlar oluşturuyor. Küçük ve taşınabilir olmasından dolayı her yerde oyun oynama imkanı sunan telefonlar, oyun satışının yarısından fazlasını kapsar durumda. 2020’de çıkan pandemi sebebiyle de kullanıcı sayısında artışa geçen mobil platformlu oyunların indirme oranı dünya genelinde tamı tamına yüzde 30’luk bir artış gösterdi. Türkiye’de aylık aktif olarak en çok mobil oyunları sıralayan We Are Social’ın listesine hep birlikte göz atalım.

Türkiye’de en çok oynanan mobil oyunlar

1) PUBG Mobile

en çok oynanan 10 mobil oyun


Dünya genelinde de çok sevilen battle royale oyunu PUBG Mobile, Türkiye’de de en çok oynanan oyun listesinde birinci sıraya yerleşmiş durumda. Aynı zamanda PUBG Mobile’nin bir diğer başarısı da, Türkiye’de en çok para harcanan mobil oyun listesinde 1. olması. Android kullanıcıları buradan, ios kullanıcıları da buradan PUBG Mobile oyununu cihazlarına ücretsiz bir şekilde indirebilirler.

2) Brawl Stars

en çok oynanan 10 oyun


Supercell tarafından geliştirilen Brawl Stars, şüphesiz birçok Türk oyunseverin favori mobil oyunlarından biri. Listenin birinci sırasındaki PUBG Mobile gibi bir battle royale oyunu olan Brawl Stars, 2020 yılında Türkiye’de en çok oynanan ikinci oyun olarak dikkatleri çekiyor. Aynı zamanda bu oyun, Türkiye’de en çok para harcanan üçüncü mobil oyun konumunda yer alıyor. Android kullanıcıları buradan, ios kullanıcıları da buradan Brawl Stars oyununu cihazlarına ücretsiz bir şekilde indirebilirler.

3) Candy Crush Saga

en çok oynanan 10 oyun


2012 yılında çıkmasına rağmen hala sevilen bir oyun olan Candy Crush Saga’yı sizlere anlatmamıza gerek yok sanırım.. Hemen hemen herkes bu oyunu duymuştur zaten. 9 yıllık bu oyun da listenin üçüncü sırasına yerleşmeye hak kazanarak hala popüler olduğunu kanıtladı. Android kullanıcıları buradan, ios kullanıcıları da buradan Candy Crush Saga oyununu cihazlarına ücretsiz bir şekilde indirebilirler.

4) Roblox

en çok oynanan 10 mobil oyun


Çok oyunculu bir hizmet veren Roblox, kullanıcılarına hem kendi oyunlarını oluşturmayı, hem de başka oyuncuların kurduğu oyunlara girmesini sağlıyor. Android kullanıcıları buradan, ios kullanıcıları da buradan Roblox oyununu cihazlarına ücretsiz bir şekilde indirebilirler.

5) Among Us


Son zamanlarda ismini her yerde duyduğumuz bu oyun, ciddi bir yükselme yaparak 2020 yılında en çok oynanan mobil oyunlar listesinde zirvelere yerleşerek başarısını herkese ispatlıyor. Android kullanıcıları buradan, ios kullanıcıları da buradan Among Us oyununu cihazlarına ücretsiz bir şekilde indirebilirler.

6) 101 Okey Plus

en çok oynanan 10 oyun


Pandemi sebebiyle kahvelerde veya herhangi bir yerde arkadaşlarımızla okey oynayamayan birçok insan var. Bu sorunu tamamen ortadan kaldıran 101 Okey Plus oyunu, kullanıcılarına istediği kişilerle çevrimiçi bir şekilde okey oynama hizmetini sunuyor. Android kullanıcıları buradan, ios kullanıcıları da buradan 101 Okey Plus oyununu cihazlarına ücretsiz bir şekilde indirebilirler.

7) Subway Surfers

en çok oynanan 10 mobil oyun


Bu oyunu görünce duygulanmamak elde değil. Eskilerin efsane oyunu olan Subway Surfers oyununda sadece sonsuzluğa koşup bekçiden kaçmaya çalışıyoruz. Çok eski bir oyun olmasına rağmen, Subway Surfers bu listede yedinci sıraya yerleşiyor. Android kullanıcıları buradan, ios kullanıcıları da buradan Subway Surfers oyununu cihazlarına ücretsiz bir şekilde indirebilirler.

8) Minecraft Pocket Edition

en çok oynanan 10 oyun


2011’de piyasaya çıkan bu oyun, hala deli gibi oynanmaya devam ediyor. Bu oyunu fazla anlatmaya gerek yok sanırım, çünkü bu oyun da çocukluğumuzun efsane oyunlarından. Android kullanıcıları buradan, ios kullanıcıları da buradan Minecraft oyununu cihazlarına buradan indirebilirler.

9) Kafa Topu 2

en çok oynanan 10 oyun


Listenin dokuzuncu sırasında milli gururumuz Kafa Topu 2 yer alıyor. Masomo tarafından 2019 yılında hizmete sürülen bu oyun, gün geçtikçe popülerliğini sürdürmeye devam ediyor. Eğer halı saha maçlarına hasret kaldıysanız, bu oyunu arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Android kullanıcıları buradan, ios kullanıcıları da buradan Kafa Topu 2 oyununu cihazlarına ücretsiz bir şekilde indirebilirler.

10) Words of Wonders

en çok oynanan 10 oyun


En çok oynanan oyun listesinin son sırasında da bu oyun yer alıyor. Bize verilen harfleri anlamlı bir şekilde birleştirerek gizli kelimeleri bulmamızı istenen bu oyun, Türkiye’de en çok oynanan onuncu oyun olarak kayıtlara geçiyor. Android kullanıcıları buradan, ios kullanıcıları da buradan Word of Wonders oyununu cihazlarına ücretsiz bir şekilde indirebilirler.

Daha fazla oyun haberi için blog ve forum sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazla İçerik
PUBG Lite Oyununun Hizmetine Önümüzdeki Ay Son Verilecek | 2021