2021’de En Çok Satan 10 Oyun Açıklandı

2021 Ocak ve Şubat Aylarında En Çok Satan 10 Oyun Açıklandı.

Covid-19 virüsü sebebiyle neredeyse bütün günlerimiz evde geçiyor. Evde geçen boş zamanlarımızı da genellikle oyun oynayarak geçiriyoruz. Oyun oynayan kullanıcı sayısı ve piyasaya sürülen oyun sayısı arttıkça, normal olarak oyun satışları da arttı. 2021 yılının Ocak ve Şubat aylarında en çok satın alınan 10 oyun da açıklandı.

Pandemi sebebiyle dünyadaki oyuncu sayısı artarken, buna bağlı olarak oyun satışları da ciddi bir yükselişe geçti. Yapılan araştırmalara göre 2020 senesinde oyun satışısı tam %29’luk bir artış gösterdi. Geçen sene olduğu gibi bu sene de oyunlar peynir ekmek gibi satılmaya devam ediyor. Bu konumda 2021 Ocak ve Şubat aylarında en çok satın alınan 10 oyunu sizler için derledik.

1)Call of Duty: Black Ops Cold War


2020’nin Kasım ayında Black Ops serisinin yeni oyunu olarak çıkartılan Black Ops Cold War, 2021’de en çok satanlar listesinin birinciliğini göğüslüyor. Piyasaya sürüldükten sonra büyük bir patlayış gösteren oyun, çıktığı gibi en çok satan 10 oyun listesine girmeyi başarmıştı. An itibariyle de bu listenin birincilğine ulaşmış vaziyette.

2) Cyberpunk 2077


Yaklaşık 8 sene beklediğimiz Cyberpunk 2077, çıktığında adeta oyun piyasasını salladı. Oyuncuların büyük umutlarla beklediği oyun, her ne kadar hatalarla kullanıcıları hayal kırıklığına uğratsa da 2021 yılında en çok satan ikinci oyun olarak yerini almış durumda. Cyberpunk 2077’nin yapımcı firması CD Projekt Red, yeni yayınladığı güncellemelerle oyundaki hataları düzeltmeye çalışıyor. Kullanıcıların tepkisine rağmen, Cyberpunk 2077 en çok satan 10 oyun listesinde ikinci sırayı kapmış durumda.

3) Assassin’s Creed: Valhalla


Ubisoft Montreal tarafından 10 Kasım 2020 tarihinde çıkarılan Assasins’s Creed: Valhalla, bu listede Cyberpunk 2077’nin hemen ardından üçüncü sırada yerini aldı. Oyun çıktıktan kısa süre sonra popülerliğini arttıran oyun, yaptığı satışlarla en çok satan 10 oyun listesinde üçüncü olmaya hak kazandı.

4) Marvel’s Spider-Man: Miles Morales


Üst sıralardaki oyunlar gibi 2020 Kasım ayında piyasaya sürülen bu Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, kullanıcıların bir hayli dikkatini çekmiş durumda. 2018 tarihinde oyunseverlerin hizmetine sunulan Marvel’s Spider-Man oyunun devamı olan yapım, 2021’de en çok satan 10 oyun listesinde kendine dördüncü sırada yer bulmuş durumda.

5) Madden NFL 21


28 Ağustos 2020 tarihinde EA tarafından piyasaya sürülen Madden NFL 21, listenin dikkat çekici oyunlarından biri olmayı başarmış durumda.NBA, FIFA, Pes, Footbal Manager gibi büyük oyunları geride bırakan oyun, en çok satılan spor oyunu olarak dikkatleri üzerine çekiyor. NFL 21, 2021 yılında en çok satan 10 oyun listesinde beşinci oyun olarak büyük bir başarı etmiş durumda.

6) Animal Crossing: New Horizons


Nintendo Switch platformunda barınan Animal Crossing: New Horizons, 80 milyonu aşkın satışıyla oyunseverlerin ilgisini kendine çekmiş durumda. Popülerliğini iyiden iyiye arttıran oyun, 2021 yılının en çok satan 10 oyununun altıncı sırasına yerleşmiş durumda.

7) Mario Kart 8: Deluxe

supermario


2017 yılının Nisan ayında Nintendo Switch tarafından yayınlanan Mario Kart:8, listedeki en eski oyun konumunda. Oyunun çıkmasından 3 yıl geçmesine rağmen, hala peynir ekmek gibi satılan oyun en çok satan 10 oyun listesinde yedinci sırasıya yerleşerek büyük bir başarı elde etmiş durumda.

8)Ring Fit Adventure


Evet, yine bir Nintendo Switch oyunu. 2019 yılının sonlarına doğru oyunseverlerle buluşan Ring Fit Adventure, 2021 yılının en çok satan 10 oyun listesinde sekizinci olarak dikkatleri üstüne çekiyor.

9)Call Of Duty: Modern Warfare


2019 yılında hizmete giren Call Of Duty:Modern Warfare, listedeki ikinci Call Of Duty oyunu olarak dikkat çekiyor. Oynadığınızda aksiyon ve maceraya sizi doyuracak bu oyun, en çok satan 10 oyun listesinde dokuzuncu sırada yer alıyor.

10)NBA 2K21


Ve geldik listenin sonuncu oyununa. Geçen sene hayata gözlerine yuman Kobe Bryant’a bolca yer verilmiş bu oyun, basketbol severler için duygusal bir oyun olarak kayıtlara geçiyor. “Mamba Forever Edition” sürümüyle dikkat çeken yapım, en çok satan 10 oyun listesinin son sırasına yerleşiyor.

Daha Fazla İçerik
PlayStation Plus 2021 Mayıs Ayı Ücretsiz Oyunları