Cyberpunk 2077, Grand Theft Auto VI, Crysis 4 beklediğimiz dönemlerde Indie yapımlar popülerleşmeye başladı. Milyon dolarlar harcanan oyunlar yerine henüz bir yatırımcısı olmayan, sizleri amatör bir şekilde sadece eğlendirmeyi ve duygularınızı ifade eden oyunlar çıkmaya başladı. Among Us’da duyguyu arkadaşlarında arıyor. Among Us, 10 kişiden oluşan bir uzay gemisinde gitmemiz gereken gezegeni hedefliyor. Bunları yaparken elbette bir sürü verilen görevleri yerine getiriyoruz.

Gemideki görevleri yerine getirirken, arkanıza her zaman bakmanız gerek. Çünkü gemide insan kılığına girmiş bir adet canlı var ve amacı sizleri teker teker öldürmek. Biz ise ona yakalanmadan veya yakaladıktan sonra düğmeye basıp onu uzay gemisinden atmayı amaçlıyoruz. Ortaya herkes toparlanıyor ve kimin en son nereye kaçtığını, nereden gittiğini, nerede öldüğünü ve cinayeti kim işlediğini aramamıza yarıyor. Among Us, bu sade hikayesiyle beraber bu yılın en çok aranan oyunu oldu.

amongus

Among Us Yılın En Çok Aranan Oyunu Oldu

Elbette bu oyun; basit hikayesiyle ünlenmedi. Oyundaki sırlar yani Easter Eggler bulunarak yayıncıların tepkisini çekti ve yayıncıların önermesiyle, ünlü yayıncıların oyunu oynamasıyla beraber oyun her geçen gün sayısını arttırmakta. Hatta bu kadar fazla sevilip, tutulunca oyunu yapan ekip Innersloth, serinin ikinci oyununu da yapmaya karar verdi ancak bir ay geçmesinden sonra Among Us 2’yi yapmaktan vazgeçtiler. 2021 yılı sonu gibi çıkmasını planlamaktalar.

Among Us’ın yaptığı bu başarım ile beraber bu yılın en çok aranan oyunu oldu. Herhangi bir kategori için değil, tüm dünyadaki oyunlarıyla beraber karşılaştırıp yapıldı bu istatistik veri. Bu yıl çıkan Indie oyun sayısı ünlenen oyunlar yani Fall Guys: Ultimate Knockout, Inside, Among Us gibi pek çok oyuna imza atarak %30’luk bir artışa sağladı. Google Trends’in bu istatistiğiyle beraber Among Us her geçen gün daha da fazla aranmakta. 2021 yılının Eylül ayına kadar da devam edeceği ön görünüyor.

Yaşanan en büyük sorunlardan ikisi sunucu ayarları ve hileler. İkisi de bu oyunun oynanmasına engel olan sebepler ancak bunların olmadığı bir lobide oynarsanız gerçekten bir limonata gibi akıp gidiyor. Yapımcısı InnerSloth’da şaşıracaktır ki oyuna daha da fazla güncelleme getireceklerdir. Pek çok eğlenceli harita ekleyerek karışık olmayan, sade ve anlatımlı bir hikayeye sahip oyun haritalarını tasarlayıp bize daha fazla harita erişimi sunması bekleniyor.

amongus

Yeni gelen güncellemeler ile beraber yavaş yavaş oyunun dinamik sorunları ve mekanik anlamında gerçekten de gelişmekte. Oyunda olan görevlerin sayısı arttırıldı ve daha eğlenceli bir hal almaya başladı. Oyunu oynadığınızda eminiz ki yeterince fazla zevk alacaksınız. İptal edilen Among Us 2 ise şu anda halen beklenmekte ancak ileride bir zamanlarda ki 2021 yılının Haziran ayından tahmin ediyoruz, duyurulur ve yeni gelmesi gereken dedektif rolüyle beraber oynayabiliriz.

Among Us Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1+
  • İşlemci: SSE2 instruction set support
  • Bellek: 1 GB RAM
  • DirectX: Sürüm 10
  • Depolama: 250 MB kullanılabilir alan

Among Us Hakkında İpucular

Among Us’da en önemli parça rol yapmaktır. Yapacağınız rollerin hepsi suçlu veya masum olmanıza bağlı ve masumsanız en son nerede olduğunuzu, en ince detaylarına kadar anlatıp aradan kurtulmanız gerekmektedir. Katilseniz ise orada göründüyseniz başkalarına suç atıp aradan çekilmeniz gerekir. Duygularınızı karşıdaki okuyucu ve dinleyicilere anlatmanız gerekmektedir. Eğer bunu yapabilirseniz katilliğe devam etme şansınızı %30 veya çok iyi yaparsanız %60 devam ettirebilisiniz.

Gelgelelim en önemli yere. Üstlerde okuduğunuz üzere oyundaki Easter Eggs yani Sürpriz Yumurtalar sayesinde oyunun gizemini yavaş yavaş çözebiliyoruz. Oyunda bir dosya yükleme/aktarma görevi var. Görevde dosyayı yüklerken karşınıza saçma sapan yazılar yüklenecek ancak bir tanesi dikkatinizi çekiyor. Yaşam Formları. İnsan kılığına girebilen bir adet yaratık türü var ve bu yaratığı araştırmak üzerine uzay gemisinde deneyler, uğraşlar içerisinde buluyoruz kendimizi.

Among Us ile ilgili konular için forum sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın! Forum sayfamıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz! Oyunlar ile ilgili esrarengiz bilgiler, Among Us hakkında olan incelemeler ile beraber gayet de eğlenceli bir hal alıyor. Kayıt olup, konularımıza yorum yapabilirsiniz. Sizleri çok ama çok seviyoruz ki forum sayfamızda önerdiğimiz oyunları inceleyip alıp/almamaya karar verebilirsiniz.


administrator

Genel Sorumlu - [email protected]

2 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir