Battlefield V için 5v5 modu iptal edildi, işte detaylar.

Duyurulduğu gün oyuncular tarafından kötü bir şekilde anılmaya başlayan bu oyun ilk fragmanının oyunculara sunulmasından sonra fazla gerçekçi olmamasından kaynaklı bazı kişiler tarafından suçlandı. EA ekibinden Patrick Söderlund adlı geliştirici “beğenmiyorsanız oyunu almayın” söyleminden sonra bazıları tarafından protesto edilmeye dahi başlanılmıştı. Söderlund’un EA ekibinden ayrılmasıyla birlikte rakibi olan Call of Duty: Black Ops 4’ün iyi bir satışa ulaşmasından sonra Battlefield V’in ertelenmesiyle birlikte daha fazla endişeye sebep olmuştu. Ayrıca Battlefield 1 oyununun bu oyun türünden en iyisi olmasıyla birlikte yeni çıkacak oyunun üzerindeki beklentiyi arttırıyordu. Tüm bunlarla mücadele eden Battlefield V sonunda çıktı. DICE ve EA ekibinin hazırladığı oyunda bakalım neler var?

BF1 oyunu, oyun ve sinematik dünyasında çok fazla ilgi görmüş olan 1. Dünya Savaşı’nın kendine hikaye olarak belirtmesi büyük bir başarıyı beraberinde getirmişti. Şimdi serinin devamı olan Battlefield V 2. Dünya Savaşı’nı anlatması ile karşımıza çıktı. yeni oyun tıpkı önceki oyunu gibi savaşın ne kadar kötü bir şey olduğunu oyun dünyasına tekrar gösterdi.

Battlefield V oyununda savaş olayı oyun dünyasında alışılmışın dışında ve cidden başarılı gözüküyor. Savaş hikayesinin üstünlük sağladığı oyun bu oyun. DICE, ikinci dünya savaşında pek bilinmeyen yönleri oyunculara sunmayı planlıyordu ve bunu tek oyunculu mod da başardığını kanıtlıyor. Ansiklopetilerde silinmeye yüz tutmuş savaştaki askerler ülkelerini  geri almak için savaştıklarında büyük rol oynadılar ve Battlefield V hikayesinde onları tekrar gün yüzüne çıkarıyor. Kapalı çevre oyunun zayıf noktalarından birisi. Zaman zaman  daha geniş bir yerde herhangi bir hedefi öldürmemiz için bize sunuluyor. Fakat görevimizin bulunduğu yakın çevremizden başka ilgi çekecek bir şey göremiyoruz. Geniş arazinin yaşamdan ve yapılardan eksik olması sebebi ile bölgeler arası geçişler sıkıcı olabiliyor.

Oyunda günlük görevleri tamamlayarak ve seviye atlayarak kazandığınız para birimi ile, silahınız ve askeriniz için kozmetik eşyalar alabilir, Company para birimi ile Battlefield V’daki görsel öğeleri istediğiniz zaman almanıza imkan sağlaıyor. EA özelliği 18 Ocak 2019’da oyun getirdi. Premium para birimi hakkında ayrıntılı bilgiyi internette öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Battlefield V için büyük bir sorun olan gecikmeler oyuncuların canını sıkmakta. Özellikle beklenen Battle Royale modu için firesorm’un Mart 2019’da gelmesi ile beraber büyük hayal kırıklığı yaşandı.

Haberimize gelecek olursak Battlefield V ekibi 5v5 modunun iptal olduğunu bu yazı ile açıkladı; DICE ekibinde yapımcı olan Ryan Mcarthur’dan Battlefield V durumu hakkında rekabetçi 5v5 modunun iptal edildiğini söyledi. McArthur, “bu modu yaratmamız oldukça zor bir karardı, fakat oyunda içerik planlarımıza daha hızlı bir şekilde ulaşmamız açısından hayati bir önem taşıyor. Ancak Battlefield’de rekabet ortamı için oyun deneyimlerini oluşturmaya devam edeceğiz.” söylemlerinde bulundu.

Oyun haberlerinden haberdar olmak istiyorsanız Oyun Gezgin oyun portalımızı takipte kalın, güncel haberlerden haberdar olun.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir