BBL Esports PUBG Kadrosu Belli Oldu

E-spor dünyasına Valorant oyunuyla adımını atan BBL Esports, Twitter adresi üzerinden paylaşılan bir videoyla PUBG için kadro kurduklarını duyurdu.

Açılımı BigBossLayf Esports olan BBL Esports, 21 Temmuz 2020 tarihinde kurulan birtakım Türk elektronik spor kulübüdür. Hepimizin yakından tanıdığı Twitch yayıncıları Ferit Karakaya (wtcN), Kemal Can Parlak (Kendine Müzisyen), Şükrü Şentürk (Uthenera) ve Okan İlker Demirel (oid) tarafından kurulan ve Eray Sarıkaya koçluğunda yönetilen BBL Esports, Valorant oyunundan sonra da bu kez PUBG için takım kurduklarını açıkladı.

BBL Esports Artık PUBG Arenasında da Boy Gösterecek

BBL Esports’un başarılı oyuncularından Russ’ın Türk süper takımı adıyla bilinen Blaze Esports’un ekibine dahil olması Valorant ortamını bir hayli kızıştırmıştı. BigBossLayf Esports tarafından yapılan açıklamaysa, esports gündemine bomba gibi düştü. Resmi Twitter adresi üzerinden paylaşılan videoya göre BigBossLayf Esports, Valorant dışında artık PUBG arenasında da boy gösterecek.

“Size bir haberimiz var!” yazısıyla yayınlanan videoda, ilk başta sanki esports kulübünün logosu değişmiş gibi gösteriliyor. Daha sonrasında logonun üstüne bir kasanın düşmesiyle birlikte, ekibin PUBG kadrosu duyuruluyor ve sonrasında oyuncuların oynadıkları oyunlardan kesitler videoya koyuluyor. Videoda duyurulan isimlere göre PUBG ekibinde Neşet Murat Öztürk (Sixmo), Şamil Özkan (Mitraleius), Mert Güngör (Mert), Mert Furkan Şanlı (Smash) ve Bünyamin Yalçınkaya (Codemarko) adlı oyuncular yer alacak.

İşte BBL Esports’un PUBG Kadrosu

BBL Esports

Neşet Murat Öztürk (Sixmo): Kariyerine Team Ready kulübünde başlayan Sixmo, soğuk bir 2019 gününde Digital Athletics kulübüne katıldı. 2 yıllık bir aranın arından Sixmo, artık BBL Esports kulübünde yer alacak.

Şamil Özkan (Mitraleius): Kariyerine TOA.GXT takımında başlayan Mitraleius, daha sonrasında 4us E-Sport takımına transfer oldu. BBL Esports’a transfer olmadan önce de diğer takım arkadaşları gibi o da Digital Athletics takımında yer aldı.

Mert Furkan Şanlı (Smash): Mod-z Esports takımında kariyerine başlayan oyuncu, sırasıyla Blaze Esports ve Digital Athletics takımında yer alan Smash artık BigBossLayf Esports takımında boy gösterecek.

Mert Güngör (Mert): Yaratıcı bir isimle esports dünyasında yer alan Mert, kariyerine Team Ready takımında başladıktan sonra Digital Athletics takımında yer aldı.

Bünyamin Yalçınkaya (Codemarko): Geçtiğimiz 2020 yılında Digital Athletics takımında katılan Codemarko da BigBossLayf Esports PUBG kadrosuna katılanlar kervanında yer alıyor.

Daha önce Digital Athletics takımında beraber oynayan bu 5 oyuncu, BigBossLayf Esports takımında zorluk çekmeyeceğe benziyor. Organizasyon ile yaşanan tartışma sonucunda dağılan Digital Athletics kadrosu, esports kariyerini BigBossLayf Esports takımında sürdürecek.

Daha fazla oyun haberi için blog ve forum sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Yazarın diğer yazılarını görmek için de bu profile girmeniz yeterli olacak.

Daha Fazla İçerik
Oyun Haberleri
Super Mario Maker 2’nin Final Etkinliği Şimdi Yayında