Instagram'dan bizi takip etmeyi unutmayın: @oyungezgincom

Mıcrosoft Oyun Şirketlerini Satın Almaya Devam Ediyor!

Son zamanlarda Microsoft ekibi bünyesine önemli şirketleri kattı, açıkçası bunu kimse inkar edemez. Geçtiğimiz haftalarda ZeniMax oyun şirketini’de satın aldıktan sonra oyun gündeminde adını sık sık duyduk eğer Microsoft’un oyun şirketlerini bir daha satın almayacağını düşünüyorsanız, size kötü bir haberim var. Adamlar satın almaya yeni yeni başlamışlar gibi görünüyor. Microsoft’un CEO’su olan Satya Nadella, oyun platformunda daha fazla büyüyeceklerini gazetecilere aktarmıştı.

Yazılım şirketi Microsoft, oyun şirketlerini satın almaya devam ederek, oyun platformlarında adından çokça bahsettirecek.

CNET haber şirketine konuşan Microsoft’un CEO’su Satya Nadella, “Misyonumuz, her zaman vizyon ve kültürün ortak olduğu yerleri araştırıp, her zaman mantıklı olduğu yerde, kendi çapımızda büyük bir kitleye ulaşmak üstüne kurulu olacaktır” diyerek planlarını açıkladı.

İsmi artık herkes tarafından bilinen Phil Spencer ise, “İçerik, sahip olmaya çalıştığımız platformların mükemmel bileşenidir.” dedi ve daha sonrasında da, “İçerik dediğimiz olay yaratıcı organizasyonumuzun boyutunu ikiye katlamasına sebep oluyor.” şeklinde röportajına devam etti. Elde edilen bilgilere göre Microsoft, Asya taraflarından bir Japon stüdyosu istiyor. Phil Spencer, bu konu hakkında ise, “Stüdyolarımıza eklemek için bir Asya stüdyosu, özellikle Japonlara hitap eden bir stüdyo bulursak bizim için iyi olur düşüncesindeyim.” dedi.

Daha Fazla İçerik
UEFA lisansı tekrardan PES 2020 oyununda!