BioMutant

THQ Nordic‘in bir süre önce gizli bir proje üzerinde çalıştığı kimse tarafından bilinmiyordu. Ta ki Experiment 101 ekibi ortaya çıkıp BioMutant oyununa ve projeye destek verene ve geliştirilmesine yardımcı olana kadar. Destek verildikten sonra ilk olarak sosyal medya kullanıcısı oyuncuların kafasını karıştıran bu oyun başlarda pek bilinmese de Gamescom 2017‘de yapılan tanıtımı ile bir anda tepelere kadar yükseldi. İsterseniz bu RPG tarzı oynayış biçimine sahip Biomutant‘ın hikayesini ve bize sunduklarına yakından bakalım.

Ana karakterimiz bir Rakun!

Oyunumuz bir RPG türünde. Yani gerçek hayat gibi. Kıyamet sonrasından yaratılmış Yeni Dünya adında bir yerde oyunumuz başlıyor. Fakat bu dünya yok olma riski ile karşı karşıya. Yaşam Ağacı ismi verilen ve gezegenin varoluşunu sağlayan Kutsal Ağaç kıyamet zamanında yakalandığı bir hastalığa ağır bir şekilde yakalanıyor. Bunu öğrenen ana karakterimiz Yaşam Ağacını iyileştirmek için diğer kabileleri toplayıp onlarla konuşmaya karar veriyor fakat diğer kabileler bu fikre pek sıcak bakmıyor. Eğer bir araya gelip Yaşam Ağacının iyileşmesi sağlanmaz ise eski dünya gibi Yeni Dünya’da yok olacak.

Oyun Hakkında Genel Görüş İse;

Biomutant oyunu silah ve mutant yeteneklerinizi birlikte kullanmanıza imkan veren eşsiz dövüş sistemli ve açık dünyalı bir Kung-Fu hikayesi oyunudur. Her kıyamet sonrası oyun gibi bir salgın sonrası dünyada yaşam bitiyor ve ardından ölüm dünyaya hakim oluyor. Bazı kabileler bölünmüş bir şekilde ve çalkantılı bir dünyada kaderinizi belirleyip bulunduğumuz yeri keşfetmemiz gerekiyor. Dünyayı kurtaracak mısın yoksa onu daha karanlık ve acı dolu bir geleceğe mi sürükleyeceksin? Tamamen sana bağlı.

Bazı açıklanan özellikler:

  • Silah, yumruk ve mutasyon güçlerinizi kullanırken maksimum hareket hızı.
  • Eğer beğenmiyorsanız dış görünüşünüzü değiştirmek için kendinizi yeniden yaratıp pençe ve kuyruk gibi yeni özellikler ekleyebilirsiniz.
  • Açık dünyada jet-ski ve balon veya bölgenizde bulunan binebildiğiniz şeyler ile dünyayı keşfedin.
  • Yeni tabanca, tüfek veya daha fazlasını yapmak için elinizdeki parçaları birleştirerek açabilirsiniz.
  • Kendi sonunuzu kendinizin seçtiği seçimler belirleyecek oyun tek bir hikayeye sahip değil

Oyun hakkında yayınlanan yeni ön izleme bu şekilde:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir