PlayStation 4’ün zamanında yaptığı hasılat ve gelişmesiyle beraber özel çıkan epey bir oyunu bulunmaktaydı. Bu oyunlardan elbette birçoğumuzun severek oynadığı ve kimilerine göre acayip zevk alabileceği bir oyun olan Bloodborne, ilginçtir ki nostalji bir his yaşayarak Play Station 1’e tekrar uyarlanma kararı aldı. Evet, 3 Aralık 1994 yılında çıkışını yapan Play Station 1’e tekrar uyarlanacak. Garip geldi, değil mi?

bloodborne

Bloodborne, PS1’e Tekrar Uyarlanıyor

FromSoftware tarafından geliştirilen ve PS4’ün en büyük hitlerini çeken, konsol aldırmak için bir oyun nedeni olan Bloodborne Play Station 1 için yeniden basit çaplı grafikleriyle ve eski nesille uygun bir şekilde çıkışını yapacak. FromSoftware bu konuda çok iddialı çünkü mekaniklerini yeni nesil, oynanışı eski nesille uyarlayacağını açıkladı. Bloodborne’u PC ve PS5 için beklesek bile PS1’e tekrar uyarlanması biraz tuhaf geldi.

Fakat çoğu kullanıcı ve oyuncu kitlesi için bu tuhaf gelse de, Play Station 3 veya Play Station 2 varken neden PS1 halen gündemde konuşuluyor. Geçen haftalarda konuşulan ve Discord sunucumuzda epeyce konuşulan 23 yılda Play Station 1’e oyun tamamlamış adamı örnek verebiliriz. Tenchu’nun da PS1 ve PS2 sürümlerinden PS5’e yeniden uyarlanarak ve tamir edilerek, hatasız bir biçimde yapılacağı açıklandı.

bloodborne

Bloodborne’ın Şu Anda Çıkması Epey Zor

Oyuncular tarafından güzel yaklaşılsa bile Bloodborne PS1 yeniden uyarlanması günümüz teknolojisiyle kolay, ancak zor. Yeni teknoloji ve yeni nesile çıkan bir oyun Bloodborne. Harita ve dizayn olarak bütçesi yüksek bir PS1 oyunu olamayacak ve grafikleri de Ateri dizaynında olacak. Bloodborne ne de olsa yeni teknolojiler ile kendini göstermiş bir oyun. PS1’e nasıl bir alt yapı hazırlayacaklar, bilgimiz yok.

2015 yılının teknolojisini göz ardına alırsak FromSoftware bu işi başaracağından eminiz. Dinamik ve mekanik olarak sığlığa da gitmeyeceğini biliyoruz. Oyunun neye benzeyeceği veya harita dizaynı olarak PC’ye de bir demo olarak çıkar mı artık orasını bilemiyoruz. Güncel olarak PS1’in de grafik ve mekanik olarak hiçbir alana yer açmadığını da belirtelim yani. Umarız ki güzel bir mekanik ve düzenle çıkarlar.

bloodborne

Oyun hakkında esrarengiz bilgilere ulaşmak için veya incelemelerin okumak için forum sayfamıza ziyaret etmeyi unutmayın.


administrator

Genel Sorumlu - [email protected]

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir