Oynadığınız diğer oyunlardan bağımsız olarak, çoğumuz orijinal Modern Warfare oyunlarının eski günlerini hatırlayabiliriz. O zamanlar Shipment, Rust ya da Dome ile ilgili 1v1 mücadeleleri olağandı ve açıkçası, bu tamamen bambaşka bir deneyimdi.

2019 yılına güzel bir müjde vererek giren Infinity Ward şirketi, geçtiğimiz günlerde Gunfight modunu PlayStation 4 kullanıcıları için oynanabilirliğe sunmuştu. Bunun hakkında hazırladığımız makaleye buradan göz atabilirsiniz. PlayStation 4 platformunun yanı sıra 19 Eylül 2019 tarihinde Xbox One ve PC platformları için betası yayımlanacak. Bu tarihlerden sonra 25 Ekim 2019 tarihinde tüm platformlarda resmi olarak yayımlanacak.

Bilmeyenler için, Gunfight’ın çok basit bir mantığı var. İki oyuncu aynı rastgele mühimmatlar ile küçük bir haritada iki diğer oyuncu ile karşı karşıya. Tur içerisinde ölünce yeniden dirilme yok ve diğer takımı yok eden veya haritanın ortasındaki bayrağı yakalayan ilk takım turu kazanır.

Gunfigt modunu biraz oynadıktan sonra o eski Modern Warfare havasına kapılıyorsunuz. Ama önce biraz alıştırma yapmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile küçük bir haritada eşit mühimmatlar ile yüzleşmek her daim bizim için tükenmez bir enerji ve mutluluk kaynağı olmuştur. Şimdilik alfa sürümünde arkadaşlarınız ile oynayamıyorsunuz ama tam sürümde kurabileceksiniz. Gamescom etkinliğinde Modern Warfare oynayan içerik üreticilerinde hep aynı yorum vardı “yüzümde bir gülümseme, aklımda eskiler…”

Eskilerin şerefine: Gunfight yeniden…

Oyun modunda oynanan turlar yaklaşık 2-3 dakikalık uzunluğunda geliyor. Sürenin kısa olmasından dolayı sizinde düşmanlarınızı yok edip öne geçebilmek için hızlı olmanız gerekiyor. Herhangi bir köşeye pusu kurup düşmanımı avlayayım mantığında iseniz bu mantık size bir şey kazandırmayacaktır (zevk vermeyecektir). Küçük harita içerisinde düşmanınızı hemen öldürmeli ve önünüzdeki turlara odaklanmalısınız, strateji ve çabukluğunuzu konuşturmalısınız. Yoksa kaybeden taraf siz olacaksınız. Ayrıca elinizden geldiğince haritanın ortasından değilde kenarlarından düşman avlamaya çalışın, yoksa ava giderken avlanırsınız.

Gunfight moduna ek olarak Infinity Ward, ayrıca OSP adı verilen bir değişik oyun modu da ekledi. Oyun modu içerisinde, herkes bir tabanca ile oyuna başlıyor ve oyuncuların harita etrafında silah alması gerekiyor. Eminim ki Infinity Ward’ın bize sunduğu bu 2 farklı oyun modu hoşunuza gidecektir. 

Unutulmaması gereken bir şey daha var. Bu oyun modu eğlenceli olsa da oyuna eğlenceli haritalar eklenmeli. Bence, beş tane Gunfight haritası yeterli değil ve oyun başlamadan önce kesinlikle daha fazla ilave edilmesi gerekiyor. Yoksa az harita sayısı ile oyuncular oyun modundan soğuyacak ve sıkılacaklardır. Belkide oyunun alfa sürümünde 5 tane harita tanıtıldı, tam sürümünde belki 7 veya 10 tane harita olabilir. Umarız ki buna dikkat ederler.

Eğer Modern Warfare 1, 2 ve 3 içerisinde bu oyun modunu oynadıysanız yeni çıkacak olan Modern Warfare’de de o zamanlar hissettiğiniz zevki şimdide hissedeceksiniz. Call of Duty: Modern Warfare, 25 Ekim 2019 tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC için tam sürüm olarak yayımlanacak.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir