Counter-Strike: Global Offensive için uzun zamandır beklenen ve uzun zamandır geleceği hakkında söylentiler yapılan yeni operasyon 3 Aralık 2020 tarihinde tanıtıldı. Operasyonun adı Broken Bang olarak belirlendi. Yeni gelen operasyon sayesinde Counter-Strike: Global Offensive‘nin oyun içerisine birçok yeni özellik gelebileceği de konuşulmaya başlandı. Broken Fang Operasyonunun Türkiye fiyatı 127TL olarak belirlenmiş.

Counter-Strike: Global Offensive şu ana kadar sanal alemdeki bütün oyunculara kendi sesini duyurmuş bir oyun. Oyuna rakip olarak piyasaya bir çok oyun sürülse bile hala Counter-Strike: Global Offensive‘nin zirvede olduğunu söylememiz yanlış olmaz. Oyun geliştiricisi olan Valve, Counter-Strike: Global Offensive gibi birçok oyunun piyasaya sürülmesinden sonra kolları sıvamaya başladı.

Oyuncu kitlesini her geçen gün düşmesinin ardından Valve, yeni güncellemeler yapmaya başladı. Yapılan güncellemelerin ardından kaybettiği oyuncu kitlesini teker teker geri kazanmaya başlayan Valve, son olarak da elini masaya vurdu ve çok uzun zaman sonra Counter-Strike: Global Offensive‘ye yeni bir operasyon geleceği hakkında söylentiler yaymaya başladı. Yayılan söylentiler çok tepki görse de ve çok fazla eleştirilse de Valve, 3 Aralık 2020 tarihinde Counter-Strike: Global Offensive için yeni operasyonu duyurdu.

Counter-Strike: Global Offensive İçin Yeni Operasyon: Broken Fang

Operasyon Broken Fang, Counter-Strike: Global Offensive için gerçekten bir dönüm noktası olarak görülüyor. Yeni operasyon ile beraber oyuncuların istediği birçok yeni özellikle beraber geliyor. Oyuncuların canlı istatistik takibi yapmasını sağlayan, dört farklı yeni görünüm koleksiyonu, yeni bir oyun içerisi gecikme(ping) takip sistemi ve Counter-Strike: Global Offensive oyuncularının aylardır resmen yalvararak istediği birçok yeni özellikle beraber geliyor.

Rekabetçi maçlar için Broken Fang Premier Modu eklenecek. Normal rekabetçi maçlar gibi harita seçebileceksiniz. Beşer kişilik 2 takımdan oluşan takımlar birbirleri ile çarpışacaklar. Rekabetçi maçlar için bütün özellikleri aynı olacak. Broken Fang Premier Modundaki rekabetçi maçlara sadece Operation Pass sahipleri girebilecek ve eşleşebilecekler. Bu durum bir yandan iyi olsa da bir yandan kötü sonuçlar doğurabilebilir.

Broken Fang Operasyon Bileti sayesinde kendinize ait genel istatistiklerinizi görebileceksiniz. Bu durum Counter-Strike: Global Offensive için bir ilk olacak. Seçtiğiniz kategorideki performansınızın istatistiklerini görebileceksiniz. Otomatik olarak performansınızın istatistiklerini izleyebileceksiniz. İsterseniz de ana sayfanızda istatistiklerinizi görebileceksiniz.

Her hafta Broken Fang Operasyonu için yeni görevler ve görevlerdeki başarılarınız için genel bir sıralama eklenecek. Yaptığınız görevler sonunda size güzel ödüller kazanabilme şansı verilecek fakat ödülleri alabilmek için operasyonu Steam üzerinden satın almanız gerekecek. Farklı oyun modlarında alabileceğiniz ödüller olacak. Yaptığınız görevler ile yıldızları tamamladıktan sonra ödülleri alma hakkı kazanabileceksiniz. Operasyon ödülleri arasında The Professionals’tan yeni ve heyecan verici ajanlar, yeni bir silah kasası, üç farklı silah skini, üç farklı silah çıkartması koleksiyonu, yamalar, SWAT ve daha fazlası bulunmakta.

Broken Fang Operasyonu ile beraber çeşitli oyun modlarında seçebileceğiniz 7 farklı harita ile beraber geliyor. Bunun yanında yeni bir oyun modu geliyor. Bu oyun modunun adı Retakes. Retakes oyun modunda her raunt başında Terörist veya Anti-Terörist seçeneği sunuyor ve seçtikten sonra bombalama alanlarını savunmaya başlıyorsunuz.

Broken Fang Operasyonu Tanıtım Videosu
tıkla

Broken Fang Operasyonu hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir