Evet Yanlış duymadınız Cyberpunk 2077‘nin kaynak kodları satılıyor! Geçtiğimiz günlerde oyunumuzun yapımcısı olan CD Projekt Red firmasına bir saldırı yapıldı. Bu saldırının bir fidye yazılımı saldırısı olduğu düşünülüyor. Oyunun kaynak kodları olan bilgisayara sızdığını iddia eden bilgisayar korsanlarının, bilgisayardan yazılım ile aldığı dosya ve verileri internet üzerinden satışa çıkarıp sattığını söyleniyor.

The Verge‘in söylediklerine göre saldırıyı yapıp bilgisayara sızan ve bilgileri çalan bilgisayar korsanları aldıkları verileri internet üzerindeki bir bilgisayar korsanlığı forumunda açık arttırma usulü satışa çıkardı ve daha sonrasında bir başka yerden teklif aldıklarını ve devam eden açık arttırmayı sonlandırdıklarını paylaştılar.

cyberpunk 2077 kaynak kodları satılıyor!
cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077‘nin kaynak kodları belirtilenlere göre tam 1 milyon dolardan (başlangıç fiyatı) açık arttırmaya sunuldu. Bilgisayar korsanlarının çaldığı ve satmaya çalıştığı verilerin değerinin tam 7 milyon dolar olduğu da medyada söyleniyor. Bilgisayar korsanlarının verileri satışa çıkardığının kanıtları twitter’da da paylaşıldı. tıklayarak tweet’a gidebilirsiniz.

CD Projekt Red ise bu konuda epey net davranıyor. Korsanların çaldığı bilgilerin arasında bir takım yasal bilgilerinde çalındığı bilgiler arasında (İnsan kaynakları ve finansal belgeler). CD Projekt RED bilgisayar korsanlarının oyuna ait verileri paylaşma ihtimaline rağmen oyunun kaynak kodu olan bilgisayara sızan bilgisayar korsanlarına herhangi bir ödeme veya karşılık vermeyeceğini belirttiği ifade ediliyor. Fidye yazılımı CD Projekt RED ağındaki bilgisayarları kilitlese bile CD Projekt RED verilerinin yedeklerini geri yükleme ile tekrar alabileceğini belirtiyor.

cyberpunk 2077

Haber geldikçe konuyu güncelleyeceğim ( Cyberpunk 2077 )

Daha Fazla Haberler İçin Blog Sayfamıza Uğrayabilirsiniz.


2 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir