Geçtiğimiz günlerde bir konferansta konuşan CD PROJEKT RED başkanı Cyberpunk 2077‘nin taban konsollarda vermiş olduğu performansın iyi olduğunu söyledi. CD PROJEKT RED başkanı, taban konsollardaki performansın pro konsollardaki performansına göre beklendiği gibi daha düşük olduğunu da söyledi.

Oyun camiasının merakla ve sabırla aylardır beklediği, ne hikmetse her seferinde çıkış tarihinin ertelendiği oyun olan ve daha piyasaya sürülmeden popülerlik düzeyi tavan yapan Cyberpunk 2077 hakkında bir konferansta açıklamalar yapıldı. Bu konferanstan önce oyunun geliştiricisi olan CD PROJEKT RED 19 Kasım 2020 gününde oyunun piyasaya sürüleceğini söylemişti. Fakat CD PROJEKT RED, Cyberpunk 2077‘nin çıkışına doğru bir açıklama yaptı ve Cyberpunk 2077‘nin 9 farklı versiyonunu test etmenin kendilerini zorladığını söyleyerek Cyberpunk 2077‘nin çıkış tarihini tekrar erteleyerek 10 Aralık 2020 olarak duyurdular.

Cyberpunk 2077 her ne kadar piyasaya çıkmadan popülerliği tavan yapsa da oyun camiasının Cyberpunk 2077‘dan beklentisi oldukça yüksek. Tabii ki bu beklentinin farkında olan CD PROJEKT RED işin ciddiyetine kavramış gibi görünüyor. Cyberpunk 2077‘nin çıkışını heyecanla ve sabırla bekleyen oyun camiası tekrar gelen ertelenme haberi ile tekrar gün saymaya başladı. Cyberpunk 2077‘nin tekrar ertelenmesi durumu ise gerçekten bir gizem. Bu gizemi bir nebzede olsa açıklığa çıkartacak bir açıklama CD PROJEKT RED başkanı Adam Kicinski tarafından yapıldı.

Cyberpunk 2077‘nin Taban Konsollardaki Performansı

CD PROJEKT RED tarafından yapılan bir konferansta geliştirici şirket tarafından Cyberpunk 2077 hakkında açıklamalar yapıldı. Eskiden de olduğu gibi yapılan ertelemelerden önce “Bir daha ertelenme olmayacak!” şeklinde söz verildi. En çok merak edilen sorular arasında yer alan “Oyun konsollarında nasıl bir performans verecek?” sorusuna da cevap verildi. Cevap şu şekildeydi:

Tabii ki performans prolardan biraz daha düşük ancak bu kadar büyük bir dünyaya göre şaşırtıcı bir şekilde iyi olduğunu söyleyebilirim. Yani biraz düşük ancak oldukça iyi.” dendi.

Adam Kicinski, Cyberpunk 2077‘nin ertelenmesi hakkında sorulan bir soruya da cevap verdi. Cevabı şöyleydi:

Bu süre içinde ekibin yeni nesil konsollardaki performansı konusunda güzel bir ilerleme kaydettiğini açıkladı.

Bir diğer açıklama ise pek değinilmeyen bir konu oldu. Cyberpunk 2077‘nin çok oyunculu modu hakkında açıklamalar yapıldı. Adam Kicinski‘in çok oyunculu modu hakkında yaptığı açıklama şöyleydi:

Bu tamamen ayrı ve büyük bir yapım. Bunu bağımsız bir yapım olarak değerlendiriyoruz. Tabii Cyberpunk evreninden geleceği için tamamen bağımsız değil ve tek oyunculu Cyberpunk konseptine oldukça yakın. Ancak bizim bakış açımızdan bu bir başka bağımsız yapım ve bunun üzerine bağımsız bir ekip çalışıyor.” dedi.


2 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir