Discord 10 Milyar Dolarlık Teklifi Reddetti

Son dönemlerin ünlü çevrim içi sohbet uygulaması olan Discord, tüm şirketlerle yaptığı satış görüşmelerini durdu. Teklifin en büyüğünüyse, 10 milyar dolarlık bir fiyatla hepimizin yakından tanıdığı teknoloji devi Microsoft’a aitti.

Discord’a Diğer Dev Şirketler de Talipti

Son dönemlerde kitlesini ve popülerliğini iyice arttıran uygulama, Skype ve TeamSpeak3 uygulamalarını gölgesinde bıraktı. Bu yükselişin sonunda Microsoft, Epic Games ve Amazon gibi dev şirketlerin dikkatini üzerine toplayan uygulamaya teklifler gecikmedi. 2021 Mart ayından beri süren görüşmelerinden sonucunda Discord, Microsoft’un yaptığı 10 milyon dolarlık teklifi reddederek masadan kalktı. Aynı zamanda Discord’un potansiyel sahipleri arasında Amazon, Epic Games gibi dev şirketler de bulunuyordu.

Discord

Firma, başarısını adım adım geliştirip kullanıcılarına daha iyi hizmet verme ve satış planlarından uzaklaşmaya karar vediğini ve bu yüzden masadan çekildiklerini açıkladı. WSJ tarafından aktarılan verilere göre uygulama, 140 milyonu aşkın bir kullanıcıya sahip. Bir diğer verilere göreyse firma geçtiğimiz 2020 yılında yaklaşık 130 milyon dolarlık bir gelir elde etti.

Daha önceden Microsoft ile anlaşma yapan ve Xbox Gamepass Ultimate aboneliği altında 3 ay ücretsiz Nitro aboneliği dağıtan firmanın Microsoft ile anlaşmaya varması bekleniyordu, ancak firmanın kendi hedefleri doğrultusunda bu anlaşmayı uygun görmediği için görüşmelerden çekilme kararı aldığı belirtiliyor.

Aynı zamanda Microsoft Teams adlı videokonferans / çevrimiçi toplantı uygulamasının da sahibi olan Microsoft’un, bu uygulamayı kurumsal bir uygulamadan uzak tutup daha çok halka ve oyunculara yönelik bir uygulama olarak kategorize etmeyi planlıyordu.

Hazır Discord konusu açılmışken, OyunGezgin platformunun resmi topluluğuna hala katılmadıysanız buradan davet linkine ulaşabilirsiniz. Bu eğlenceli ve samimi topluluğumuzda sizleri de görmeyi çok isteriz

Daha fazla oyun haberi için blog ve forum sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Yazarın diğer yazılarını görmek için de bu profile girmeniz yeterli olacak

Daha Fazla İçerik
GTA 5 Telefon ve Tabletlere Geliyor │2021