Yayıncıların yeni dostu Discord Go Live…

Discord… 2015’de çıkan ve alanındaki diğer uygulamalara gelişmiş özellikleriyle fark atan sesli/yazılı konuşma programı. Discord’un çıkışı ve yükselişinden önce çoğumuzun en az 1 kerede kullandığı Skype çöküşteydi. Özelliklerinin azlığından ve kullanım zorluğundan dolayı tercih edenlerin sayısı azalmıştı. İşte tam bu sırada Discord ortaya çıkarak çok büyük bir kitleyi kendine çekti. Hala çoğu oyuncu tarafından tercih edilen en büyük konuşma programı.

 

Discord her gün kendini yenileyip geliştirmeye çalışarak kitlesini asla kaybetmemeye çalışıyor. Ve bu konumuzda bahsedeceğim yeni özellik ise Discord Go Live. Bildiğiniz gibi çok uzak olmayan bir zamanda ekran paylaşımı özelliği Discord’a eklenmişti. Ancak çok kasmaya sebep oluyordu. Discord Go Live ise tamamen optimize edilmiş halde kullanımınıza sunulacak. Peki nasıl çalışacak? Diye soracak olursanız hemen anlatayım. Öncelikle bir Discord sunucusu kurmanız gerekiyor. Sunucuyu kurduktan sonra bir sesli sohbet odasına geçiyorsunuz. Eğer sesli sohbette yayın yapan birisi var ise isminin yanında LIVE yazacaktır. İsmine tıklayıp yayını izle tuşuna bastığınızda ise sohbet kısmında yayınını izlemeye başlayacaksınız. Peki ben kendi yayınımı nasıl yapacağım? Diye sorarsanız da hemen anlatayım. Öncelikle ayarlar bölümünden Yayıncı Ayarları kısmına girip yayın ayarlarınızı yapıyorsunuz. Sonrasında game activity kısmına girip oynadığınız oyunu seçiyorsunuz. Ardından sesli sohbete girip Yayına Başla tuşuna basarak yayınınızı açabilirsiniz.

Özelliğin duyurulduğu resmi Discord sitesine buradan gidebilirsiniz. Bu tarz daha fazla makale için portalımızı takip etmeyi unutmayın.


1 Yorum

  • ClearMan, 29 Ağustos 2019 @ 12:06 Yanıtla

    Canlı yayın yapmak iyi bir fikir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir