WRC oyunları serisine bu yıl bir tanesi daha aralarına katıldı: işte karşınızda WRC 8! Dünyanın en zorlu ralli şampiyonası için kendinizi hazırlayın, çünkü bomba gibi bir oyun. Daha üst düzey teknikler, yarış simülasyonu ve şampiyona heyecanı ile bambaşka bir oyun olmuş diyebiliriz. Oyun, 50 takımı, 14 ülkeyi ve 100 pisti kıran kırana mücadele için sizlere sunuyor.

WRC 8 ile beraberinde oyun içerisinde sizleri dinamik hava koşulları bekliyor olacak. Kar, yağmur ve dolu yağışları aracınızın sürüşü için birer engel olacak. Yol tutuşunuz, görüş açınız ve dahası sizler için bir sorun haline gelecek. Ama bu özellikler ile gerçeğe daha yakın bir simülasyonu yarışlarda hissedebileceksiniz. Eğer engellere karşı gelmek istiyorsanız aracınızın özelliklerini ona göre şekillendirmeli ve lastik seçiminizi ona göre yapmalısınız. Yoksa çok zorluk çekebilirsiniz.

Oyun içerisinde birbirinden farklı haftalık görevler mevcut. Bu haftalık görevler ile puan ve paralar toplayabilir ve kendinizi her geçen hafta daha da geliştirebilirsiniz. Böylelikle oyundan sıkılmayacak ve gün geçtikçe daha fazla zevk alacaksınız. Haftalık görevlerin yanı sıra WRC 8 içerisinde her zaman olduğu gibi kariyer moduda mevcut. Diğer WRC oyunlarına nazaran son çıkan oyunda kariyer modu içerisinde köklü değişikler olduğu söyleniyor.

Kariyer modu içerisinde; yarışları planlama, etkinlik yönetimi, aracınızı geliştirmeniz için bir ARGE ekibi, personeller ve insan kaynakları sizleri bekliyor. Düzenlenecek olan etkinlikleri yönetebileceğiniz bir bölüm mevcut. Bunların yanı sıra aracınıza eklemeler yapmak veya geliştirmeniz için geliştirici KT Racing oyuncular için araştırma geliştirme yani ARGE bölümünü de WRC 8’den eksik etmemiş. Kariyer modunda normal yarışların yanı sıra kişisel yarışlarda mevcut.

Ayrıca oyunu çok oyunculu olarak oynayabilir, arkadaşlarınızla yarışlara katılabilirsiniz. Çok oyunculu da bahsettiğimiz gibi haftalık görevler var. Ayrıca eSports WRC de WRC 8 ile beraber geri döndü. Böylelikle resmi etkinliklere katılabileceksiniz. 2019 WRC sezonu ile oyun sizlere daha önce görülmemiş bir off-road rallisinin en zengin içeriğini sizlere sunuyor. İçinizdeki o pilotu ortaya çıkarın!

WRC 8: Sistem Gereksinimleri

Minimum düzeye baktığımızda standart sistemlerin biraz daha üst düzeyli olması gerektiğini görebilirsiniz. Eğer iyi bir ekran kartı ve i3 Intel işlemciniz varsa minimum düzeyde WRC’yi tadabilirsiniz. Boyut olarak daha büyük bir şey bekleyebilirsiniz ama öyle değil, sadece 19GB yere ihtiyacınız olacak. Diğer özellikler şu şekilde:

Minimum
Önerilen
İşletim Sistemi: Windows® 7 İşletim Sistemi: Windows 10
İşlemci: Intel Core i3-2100 or AMD FX-4350 İşlemci: Intel Core i5-6600 or AMD Ryzen 5 1600
Bellek: 6 GB RAM Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 650 2GB veya ATI Radeon HD 5870 2GB Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 3GB veya Radeon RX 580 4GB
DirectX: Sürüm 11 DirectX: Sürüm 11
Depolama: 19 GB kullanılabilir alan Depolama: 19 MB kullanılabilir alan
Ses Kartı: DirectX Compatible Soundcard Ses Kartı: DirectX Compatible Soundcard
İlave Notlar: Sadece 64bit İlave Notlar: Sadece 64bit

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir