dying-light-2

Dying Light 2 Yeni Oynanış Videosu Yayınlandı!

Dying Light, 2015 yılında duyurulup ve çıkışını sürpriz bir şekilde yapan, The Following DLC’si ile gönüllerimizde tat kuran o oyun. Halbuki Crane’nin The Following’de virüse yakalanıp ölmesiyle birlikte çok fazla diller, destanlar yazdık/döktük. Dying Light’in sonu içler acısı olmasa bile Rais’in ölmesiyle sonuçlanan oyun, ikinci oyunun sinyallerini ek paketlerindeki hikaye parçacıklarıyla gösteriyordu.

Dying Light 2 ise bu süreç içerisinde geçiyor. Dying Light 2‘nin uzun süredir sessiz olmasından sonra yeni bir oynanış videosu yayınlandı. Oyun her zamanki gibi temposunu, gerilimini ve seçim maceralarını yaşatıyor. Zaten oyunun yapmak istediği şey bu, sizleri gerilim ve maceranın gece atmosferinin içerisinde bırakmak. Yeni oynanış videosu herkesin beklediği gibi, mükemmel ve detaylı anlatımlar ile dolu.

dying-light-2

Dying Light 2 Yeni Oynanış Videosu Yayınlandı

27 Mayıs’ta yayınlanacağı söylenen Dying Light 2, sessizliğin ardından 7 dakikalık mükemmel detaylar ve hikayeyi, ana karakterimiz olan Aiden’ı tanımamızı, etrafın ve senin seçimin, senin dünyan sloganının altını harika bir şekilde, eksiksiz doldurmuş. Videoyu izlerken ilk sahnede post apokaliptik temayı göstermeleri. Şehrin artık besinlerle ve yeşil otlarla kendisini beslemesini canlı olarak oyunda görmemiz heyecan verici.

E3 2019 fragmanının yanı sıra çok daha fazla bilgi, kılavuz ve tüyoları barındırmakta. Zombilerin sabahları çıkamaması ancak çıksa da baygın gibi etrafta dolaşmalarını görmemiz, sabahları korku ve gerilimi azaltıp sadece insanlar ile olan görevlerde savaşmamıza yol açacakmış gibi görünüyor. Geceleri ise zombilerin çok daha fazla çıkması ve sürü şeklinde; Days Gone gibi bir toplum içerisinde koştuğunu görüyoruz.

Bir diğer en çok sevilen detay ise gün batımına doğru zombilerin kalkınması, diğer zombilere haber verip olan kargaşayı daha da üste çıkarmayı çalıştıklarını görüyoruz. Oyun, ilk oyun mekanikleri üzerine inşa edilmiş ve üzerinde eklemeler, iyileştirmeler, düzeltmeler yapılmış. Oyun boyunca göreceğimiz ana karakterleri gösteriyor yeni oynanış videosunda Techland. Harika karakterler var gibi görünüyor.

dying-light-2

Oyundaki Detaylar Çok Genişletilmiş!

Karakterlerin arasındaki ilişkiye önem vermeniz, dinlemeniz gerekiyor. Bu sırada karakterleri gösterirken yeni zombi figürleri, türlerini gösterdiler. Biraz abartılmış gibi dursa bile oyunda yaratıcı ve özgün, geceleri ve sabahları bir mekan içerisinde gördüğünüzde rüyalarınıza kadar girebilecek sahnelerin olduğunu ve Jumpscare’lı sahnelerin olduğu ön görülüyor. Umarız ki olur, böylece oyunun gerilimi daha da artar.

Bir sahne gördük, bize çok fazla Metro: 2033 ve Call Of Duty: Black Ops sahnelerinden eklemeler yapılmış gibi geldi ancak tonu harika. Kötü karakterin olduğu bir alanda testere ile kadının kafasını resmen kesip biçiyor. Metro: 2033 havasını çok fazla yaşattı o sahne. Şehirde ki E3 2019 fragmanında da gösterilmişti, tarım & biçme gibi görevler ve bu görevleri yerine getiren insanlar görüyoruz. Mükemmel detayları var.

Zombi hapishanesi gibi bir yer var, TERMINICAL isimli. Orası da çok dikkatimizi çekti aslında, nasıl bir yer olduğunu bu yazıya tıklayarak inceleyebilirsiniz, ancak aradan 15 yıl geçmiş. Zombiler hakkında deneyler mi yoksa tehlike yaratabilecek güçlere sahip olduğundan mı hapishanelere tıkıyorlar bilgimiz yok. Yine de oyunun büyük bir alanında çevre kapladığını görüyoruz, umarız yeterince iyi doldurmuşlardır bu sahneyi.

Gladyatör savaşlarının olduğu bir alan var, yüksek ihtimalle bu da hikayenin bir parçası olacağını sanıyoruz, bir eşya veya değerli bir silah gibi gladyatör ve duello savaşlarının toplu olacağı bir alana benziyor. Umarız ki öyle olur oyunun temposuna yenilik katar ve daha realist bir deneyim sunar. Far Cry 5’deki ana kötü karakterimize benzer bir kişi ile karşı karşıya kalıyoruz. O sahne hakkında bilgi yok.

Dying Light 2’nin resmi sayfasına ulaşmak için buraya, oyun haberleri ve incelemeleri için buraya kafa atabilirsiniz!

Daha Fazla İçerik
halo-3
Halo 3’ün MM İçin Geliştirilen Yeni Haritası Yakında Eşleştirmede Kullanılabilecek