e32021

E3 2021 Dijital Etkinliği Bu Sene Yapılacak

Dijital oyun sunum veya faaliyeti olarak tanıdığımız E3, geçen sene COVID-19 nedeniyle yapamadığı için pes etmişti. Bunla beraber yeni birçok oyunu Xbox’ın sunumlarında veya yeni konsol tanıtımlarının yanında gördük. E3 bu sene tekrardan faaliyetlere ve akışkanlıklara geçerek ünlü firmalarının sunumlarına yer ayırıyor. Ancak gariptir ki Xbox’ın yaptığı gibi bu sene de dijital ortamda sunulacak bu sunum. Bu yüzden beklentiler fazla olsa da çok az firmanın sunum yapacağı bir alan olacak.

e32021

Bu sene yeni konsollarını çıkartan Play Station’da çok ilginç bir hamle yaptı sevgili oyuncular, E3 sunumuna katılmadı. Sunum hakkında düşüncelerini paylaşan oyuncular, bu sunumun bu kadar az firmayla yapılacağını hiç tartışmadı çünkü onlar sayı yerine sunulacak oyunları merak ediyor. Konsol sahiplerini merak ettiren firmalar var elbette bu sunum içerisinde olacak geliştiricilerin listesinde ancak eski E3 sunumlarından daha keyifli olabilir dijital sunum çünkü o sunuma bizler dahil gidemiyorduk; gayet hoş bir sunum olabileceğini düşünüyoruz.

E3 2021 Ne Zaman

E3 2021 bu dönem 2019’daki gibi Haziran’ın 12-15 takvimi arasında oyun dünyasına çıkışını tamamlayacak. Sunum başlamadan önce özel bir tanıtım olacak ve o alanda da bağımsız firmalarının tanıtımı yapılacağı bir tören şeklinde olacağını düşünüyoruz. E3 koordinasyonlarını yapan ve ESA CEO’su Stanley Pierre-Louis “yirmi yıldır gerçekleştirilen E3’ün kolay kolay bu dönem iptal edilmeyeceğini” ve dijital ortamda sunulacağını söyledi. COVID-19 nedeniyle olsa da bu sunum yine eski sunumlar gibi keyifli/keyifsiz her oyuncuya hitap edebilecek.

e32021

E3 2021’e Dahil Olan Firmaların Listesi

E3 2021’e aslında oyun dünyasında imza bırakmış firmalarının yeni projelerini görebileceğimizi söyleyebiliriz çünkü oyun dünyasında epey emeği bulunan, bağımsız firmalarının olmadığı bir sunum görebileceğimizi işaret ediyor. Peki bu firmalar kimler; Ubisoft’dan Konami’ye büyük bir yolculuk!

  • Nintendo
  • Xbox
  • Capcom
  • Konami
  • Ubisoft
  • Take-Two
  • Warnerbros
  • Koch Media

Bazı kişilere göre Grand Theft Auto VI veya L.A Noire 2’yi Rockstar Games yerine Take-Two’ın sunacağını düşünüyor çünkü dağıtımcı firma ve üst firma Take-Two Interactive. Warnerbros ise yeni Harry Potter oyununu tanıtabilir. E3 2022’de ise geçen bir tartışma ise 2022’de dijital ortam yerine gerçek yani sunumun E3 konferansında geçeceği düşünülüyor ve olabilme ihtimali de yüksek.

e32021

E3 2021 hakkında detaylı bilgi için buraya, oyun haberleri ve ilginç bilgiler için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik
PUBG: New State’nin Ön Kayıt Sayısı 10 Milyonu Aştı