Epic Games 2019-2020 Yıllarını Büyük Zararla Kapattı

Son zamanlarda bedava oyun dağıtmasıyla gündemden adını hiç düşürmeyen Epic Games’in 2019 ve 2020 yılında hiç kar yapamadığı, aksine büyük bir zarar yaptığı ortaya çıktı.

Bedava oyun dağıtmasıyla biz oyunseverlerin gönlünde taht kuran Epic Games, son zamanlarda hızlı bir yükselişe geçerek popülerliğini iyiden iyiye arttırdı. GTA 5, Watch Dogs gibi fiyatı yüksek popüler oyunları kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde veren Epic Games’in son 2 yılda hiç kar yapmadığı, üstüne üstlük çok büyük bir zarar yaptığı mahkeme dosyasında yer alan detaylarda ortaya çıktı.

Epic Games Son 2 Yılda Toplam 464 Milyon Zarara Uğradı

Epic Games - Oyun Haberleri

Evet, yanlış duymadınız. 2 yılda tamı tamına 464.000.000 $ zarar. Üstelik Epic Games bu kadar zarar etmesine rağmen hala her hafta ücretsiz oyun dağıtmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta da toplam değeri 236 TL olan Ken Follett’s The Pillars of the Eart,Deponia: The Complete Joruney ve The First Tree adlı üç oyunu ücretsiz yapan firma, bu alışkanlıktan hiç vazgeçeceğe benzemiyor.

Firmanın kendine çizdiği iyimser senaryoya göre, bundan 2 yıl sonra, yani 2023 yılından itibaren firma kar edecek. Evet firma 2 yıl sonra belki de kar edebilecek, ancak o 2 yıl içinde hala ücretsiz oyun dağıtmaya devam edecekler. Bu da demek oluyor ki platforumun zararı günler geçtikçe daha da katlanacak.

Epic Games - Oyun Haberleri

Şirketin kasasına giren %12’lik bir dağıtım tutarı şirketin faaliyetlerini devam ettirebilmesi için yeterli olsa da, ekstradan sunulan avantajları karşılamak için yetersiz kalıyor.

Daha fazla oyun haberi için blog ve forum sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Yazarın diğer yazılarını görmek için de bu profile girmeniz yeterli olacak

Daha Fazla İçerik
Netflix
Netflix’in Nintendo Wii U ve 3DS Araçları Artık Kullanılamıyor