epicgames

Epic Games, Exclusive Oyunlarda Büyük Miktar Para Kaybediyor ( 300 Milyon )

Epic Games, Steam’in muazzam kullanıcı tabanı göz önüne alındığında, uygulanabilir bir rakip olmanın tek yolunun Steam’de oynayamayacağınız oyunlara sahip olmak olduğunu anlıyor gibi görünüyor. En azından bir süre için. Üçüncü taraf şirketlerle yapılan münhasırlık anlaşmalar büyük miktar para demek ve EpicGames, bu ayrıcalıkların gerçekleşmesi için büyük miktarda para kaybediyor gibi görünüyor. Yine de Fortnite’den kazandığı daha büyük miktarda parayla, ancak bu büyük bir anlaşma gibi görünmüyor.

Epic Games Büyük Zarar Etti

PC Gamer tarafından tespit edildiği üzere, 2020’de EpicGames Store için üçüncü taraf oyunlarında “minimum garantiler” için yaklaşık 444 milyon dolar ödemesine rağmen, yıl için tüm üçüncü taraf oyunlarının satışı yaklaşık 265 milyon dolar olarak gerçekleşti. Apple, EpicGames’in 2019’da Epic Games Store’da yaklaşık 181 milyon dolar kaybettiğini ve bu rakamların doğru olması durumunda bugüne kadarki toplam zararı 300 milyon doların üzerine çıkardığını söyledi. Metro Exodus ve Control gibi büyük oyunlar daha sonra Steam’e gelmeden önce EGS’de yayınlandı.

epicgames

Apple, bu rakamları EpicGames’e açtığı davanın bir parçası olarak bir açıklamada kullandı ve hizmetin kârsız olduğuna ve Apple’ın App Store’un içerdiği güvenlik özelliklerinin eksik olduğuna işaret etti. Epic Games’in Fortnite gelirinin çoğunun iOS dışındaki platformlarda da üretildiğine dikkat çekildi , bu da oyunun artık orada bulunmamasının etkisini görünüşte hafifletecek gibi görünüyor. Bu kayıp rakamları, bir bütün olarak Epic Games’e kıyasla hala oldukça küçük.

Şirket, ek fon sağladıktan sonra geçen Ağustos ayında 17 milyar doların üzerinde bir değere sahipti. Aylardır iOS’ta bulunmamasına rağmen, Fortnite diğer platformlarda gelişmeye devam ediyor. EpicGames ve Apple denemesi 3 Mayıs’ta başlıyor. Sonuç, yalnızca Fortnite’ın Apple cihazlarına dönüp dönmeyeceğini değil, aynı zamanda Apple’ın platformunda dijital satın alımlar üzerinde tekel tutup tutamayacağını da belirleyebilir.

epicgames

Epic Games Store’ın ana sayfasına ulaşmak için buraya, oyun haberleri ve incelemeleri için buraya tıklayınız.

Daha Fazla İçerik
2020 Yılında Türkiye’de En Çok Oynanan 10 Mobil Oyun