Epic Games Store, 2018 yılında Fortnite’ın yükselişiyle beraber daha da çok ün kaparak kendi uygulaması Epic Games Launcher’ı diğer platformlardan özelleştiren ve ayrıcalıklarına sahip özellikleri var. Bunlardan en dikkat çekici programı ücretsiz oyunlar. Epic Games’in her hafta en az 2 adet ücretsiz oyun verdiğini artık hepimiz biliyoruz. Bu oyunlar Indie yapımları desteklemek için yapılsa bile çoğunlukla özel oyunlar vermekte. Geçen aylarda Grand Theft Auto V: Premium Edition’u verdiği gibi. Bu hafta ise Steam’daki fiyatı 418 TL olan 2 oyunu açıkladı.

epicgames

Rage 2 – İnceleme

  • Çıkış Yılı: 14 Mayıs 2019
  • Geliştirici: Avalanche Studios
  • Fiyatı: 299,00 TL
  • Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows

Neonlarla kaplı kıyamet sonrası üzerimizde. Avalanche Studios ve Id Software’in birinci şahıs, açık dünya nişancı oyunu Rage 2, üst düzey aksiyon, katil araba savaşı ve zarif retro 1980’ler tarzı yetenek sunan bir PC oyunudur. Bununla birlikte, oyun çorak bir açık dünya, sıkıcı görev yapıları, basit bir hikaye ve unutulabilir bir karakter kadrosundan muzdariptir. Video oyunları söz konusu olduğunda oyun kesinlikle birinci sıralarda olsa da, ilginç bir hikaye ve daha sıkı bir açık dünya ile Rage 2 çok daha çekici olabilirdi. Epic Games’in bu hafta vereceği ücretsiz oyun.

epicgames

Absolute Drift – İnceleme

  • Çıkış Yılı: 29 Temmuz 2015
  • Geliştirici: Funselektor Labs Inc
  • Fiyatı: 20.00 TL
  • Platformlar: Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Android, Microsoft Windows, Linux, macOS, Klasik Mac OS

Absolute Drift, Funselektor Labs’in bir oyunu. Piyasaya sürüldükten beş yıl sonra Nintendo Switch’e kayıyor ve kendini evinde gibi hissediyor. Oyun, otomobilin sürüklenmesinin yüksek oktanlı, kalp atışı aksiyonunu alıyor ve onu meditatif ancak zorlu bir minimalist deneyime dönüştürüyor. Switch’in yarışçıları olduğu kadar Arcade zorluklarının hayranlarını da cezbedecek hareketliliğinden yararlanan keyifli bir deneyimdir. Epic Games Store’ın ise bu hafta vereceği ücretsiz oyunlar arasında giriyor. Alınabilir, deneyimlenebilir.

epicgames

Epic Games Store’dan Ücretsiz Oyun Nasıl Alınır?

Öncelikle Epic Games Store mağazasına girişimizi yapıyoruz. Eğer hesabınız yok ise buraya tıklayarak da ana sayfaya yönlendirebilirsiniz. Başlatma uygulamasını indirerek Epic Games Store’a ulaşıyoruz. Giriş yaptıktan sonra ana sayfada ufak bir bölüm var. Ücretsiz oyunlarının dağıtıldığı bu bölümde verilen ücretsiz oyunlara ulaşabilirsiniz. Oyuna sol tıkladıktan sonra ödeme bölümü açılacak. Bu bölüm açıldıktan sonra sadece sözleşmeyi onaylamanız gerekmektedir. Siparişi Tamamla butonuna bastıktan sonra ise oyun kütüphanenize gelecektir.

Oyun kütüphanenize geldikten sonra yer depolama alanını ayarlayıp gönül rahatlığıyla indirebilirsiniz. Oyunu indirdikten sonra emin olacaksınız ki size farklı bir atmosfer yaşatma peşinde. Oyunu oynadıktan sonra hikayesine uygun bir şekilde ilerlemeniz zor. Oyun size hikaye sunarken oyundaki mekanikleri tanıtmak peşinde olduğu için bir mobil oyunun tanıtım fragmanının oynanışını izliyormuşsunuz gibi geliyor. O yüzden bazı yerleri izledikten sonra ileride gelecek olan tanıtımları izlemenize gerek yok. Oyunlar hakkında bilgiler için buraya kafa atabilirsiniz.


3 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir