Fortnite ile beraber ünlenen Epic Games Store‘un Grand Theft Auto V, Batman Serisi gibi ünlü oyun serileri ve oyunları ücretsiz vererek tanıdınız. Epic Games bir şaşırtıcı haber ile karşımıza çıktı. 15 gün boyunca 15 dev ücretsiz oyun vereceğini açıkladı. Bu oyunları 15 Aralık’da tanıma fırsatı bulduk ve verilecek oyunların içinde The Witcher 3, Far Cry 5 gibi ünlü oyun serileri de bulunmakta. Aksine Steam’ında Indie oyun serisini dağıtmak yerine bu tür ücretsiz oyunları vermesini önermekteyiz.

Epic Games Store’un bu yıl sonu vereceği Yılbaşı etkinliği ile beraber artık her sene sonu 15 gün kesintisiz büyük oyun vereceği de açıklandı. Listede verilen oyunların bazılarını oynamadığımız için Epic Games Store’dan ücretsiz edinerek incelemesini açabiliriz. Bazı oyunların adlarını bilmemize rağmen amaçlarını bilmiyoruz; Horizon: Zero Down gibi. Epic Games Store’un bu dönem sonu vereceği 15 ücretsiz oyuna gelin isterseniz beraber inceleyelim.

Listede gördüğünüz oyunların hepsi sırasıyla tarihi de yazmaktadır. İçinde Borderlands 3, The Witcher 3, Resident Evil 7 ve geçen haftalarda incelediğimiz Dying Light oyununu da ücretsiz vermekte. Kojimanın’da yardım ettiği oyun olan Metal Gear Solid V’ı görünce biraz ürperiyor içimiz. Square Enix’in geliştirdiği Hitman 2’yi de görünce biraz baydı ancak devam demeye yetiyor. Ubisoft oyunlarından en büyüğü Far Cry 5 ve AC: Origins.

Epic Games Store’dan Nasıl Ücretsiz Oyunlar Alınır?

Öncelikle listede olan tüm oyunları edinmek için bir Epic Games hesabı açmanız gerekmektedir. Kayıt olmanız için buraya tıklayabilirsiniz. Kayıt olma bölümünde ister bir platformdan da giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra yeni bir menü açılacak. O menüden sonra ücretsiz oyunların bulunduğu bir ara bilim menüsü bulunmakta. O bölüme geçmek için bu yazıya tıklayabilirsiniz. Bu bölüme geçtikten sonra her hafta verilen ücretsiz oyunların listesini burada bulabilirsiniz. Ücretsiz oyunları almak için ise o oyunun üzerine basın ve ödeme menüsüne tıklayın.

Ödeme yerinde biraz darılabilirsiniz ancak telaşlanmayın. Kredi kartınızı veya bir bilginizi girmeden direk Ödemeyi Doğrula yazısına tıklamalısınız. Ondan önce de ürün sözleşmesini imzalamanız gerekmektedir. En sonunda ise Epic Games Store size teşekkür edecek ve kütüphanenize girdikten sonra aldığınız ücretsiz oyunu görebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Epic Games Launcher‘ı indirmek ve indirdikten sonra kütüphanenizden yer alanı depolayıp seçtiğiniz oyunu indirmek. Oyunu indirdikten sonra ise keyfinizle çayınızı içerek oyununuzu oynayabilirsiniz.


administrator

Genel Sorumlu - [email protected]

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir