far-cry-6

Far Cry 6 Oynanış Videosu Yayınlandı

Far Cry, Ubisoft ve Crytek tarafından 2004 yılında piyasaya sürülmüş, Ubisoft’un en kaliteli oyun serilerinden ve prestij olarak en geçmişi derin oyunlardan birisi. Seri 2016 yılında çıkışını tamamlayan Far Cry 5 ile sona erdiğini düşünüyorduk ancak 2021 yılı ile beraber sahalara son gaz devam ediyor. 2022 yılında çıkması beklenen Far Cry 6 hakkında yeni oynanış videoları ve görüntüleri paylaşıldı.

Far Cry 6 Oynanış Videosu Yayınlandı

Duyuruluşu ile beraber çoğu hayranını etkisi altında bırakan Far Cry 6’nın oynanış videosu yayınlandı. Oyun fragmanda gösterildiği gibi, Yara adında bir tropikal adada geçiyor ve bu ada içerisinde maceralarımızı gözetliyoruz. Anton Castillo ile gönüllerimizde yer bırakan Far Cry 6, eski oyunlardan daha duygusal ve ton olarak daha cezbedici bir tür seçmiş gibi. Far Cry 6’dan beklenen bir şeydi zaten.

Grafikler eğer Downgrade yemeyecekse, yeni nesilin en iyi ilk 30 oyununa girebilir. Hele ki ağaçların olduğu bölümde grafikler gerçek hayat tadında ve keskin. Yeni silahları gösterdiler bizlere, ekran görüntüleriyle zaten görmüştük: yeni video ile diğer silahları da hatta şehir içerisinde kullanacağımız silahları da, bölümleri de böylece daha kolay şekilde görebilir olduk. Silahlar mükemmel olmuş.

Şehir, Küba’nın ada hali gibi. Çok detaylı ve mükemmel harita tasarımlarına sahip olacağı, bir bölümde ise sinematiğin girip bir güvenliğin adama ateş etmesine yarım saniye kala “Lütfen, yapma” gibisinden deyişi: o sahne çok hoşumuza gitti umarız ki oyunda olur. Arabaları gösterdiler, arabalar aslında Far Cry’ın yeni oyunlarıyla beraber çok fazla kullanılmaya başlandı. Eski nesil arabalara yer verilmiş bu oyunda.

Dikkatimizi çeken ve oyunda yeni bir mekanik diyebileceğimiz bir özellik gördük: oyunda atlar var ve atlara binip koşabiliyoruz. Ancak biraz endişeliyiz çünkü oynanış videosunda gördüğümüz üzere at sürüş mekanikleri çok kötü durumda. Umarız oyun çıkana kadar at sürüş dinamiklerini de elden geçirirler. Oyunun en cazip bölümü ki oynanış videosunda gördük bunu: bir inşaata benzer, yük gemisinin olduğu alan.

Heyecanla Bekliyoruz, Elimiz “Satın Al” Butonunda!

Yük gemisine benzer alanda çok güzel yeni nesile benzer silahlar bulunmakta: bu alanla bakarsak aslında oyun ilk oyun gibi, Far Cry tadını daha fazla verip Dying Light’daki gibi uçmalı kaçmalı, Just Cause 3’deki gibi paraşütlerle, aksiyonlarla bol olacağı gibi bir bölüm hevesi veriyor. Önceki oynanış videolarında bu kadar kaliteli bölümler görmedik, yeni oyun ile beraber acayip fazla geliştirmişler ve mekanikler barındırılıyor.

Klasik Far Cry oyunlarında olduğu gibi Outpost görevleri halen devam ediyor, kule açma görevleri de oyunda olacak gibi. Olsun, ancak düşmanı bol olsun ve ana kötü karaktere iyi çalışılsın. Bir kuleye tırmanırken bir şey başardığımızı hissetmek istiyoruz: Çok ihtiyacımız var buna. Gelgelelim Ubisoft’un paraları çıkarın, ben geldim sözünün oturduğu alana. Araba ve silah skinleri bu oyunda da bulunuyor.

Araba skinleri Far Cry 5’deki gibi fazla özen gösterilmese bile abartılı bir şey beklemiyoruz. Zaten günümüz Call of Duty’leri bile silah skinlerini, oyun karakter modellemelerini Candy Crush temasında yaptığından ve oyunun ciddiyetliğini bozduğundan Far Cry 6 bu konuda çok iyi bir respect alıyor bizden. Son sahne olarak ise timsahları gösterdiler, timsahlar bu oyun ile biraz daha tehlikeli olabileceği işaret ediliyor.

En çok beğendiğimiz alana değinmeden olmaz. Far Cry 3’de gece görevleri vardır bilirsiniz, bu gece görevlerini daha çok Call of Duty ve Battlefield yapıyor. Far Cry 6, gece görevleri olarak oynanış videosunda o kadar iyi grafiklerle, o kadar dolu yağmur ve sisin atmosferinde göstermişler ki oyuna aşık olduk diyebiliriz. Şu anda çok merakla bekliyoruz, elimiz satın al butonunda: tebrikler Ubisoft!

far-cry-6

uPlay hakkında bilgi almak için buraya, oyun haberleri ve incelemeleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik
creature
Epic Games, Fiyatı 25 TL Olan Creature in the Well’ı Ücretsiz Yaptı