GameX Nedir?

GameX bir oyun fuarıdır. Bağımsız oyun geliştiren geliştiriciler ve oyun şirketlerinin çeşitli oyununu sergilediği, cosplay etkinliklerinin olduğu oyunların oynandığı ve robotların bile yarıştırıldığı devasa bir etkinlik. Bu etkinliği ünlü yayıncılar ve YouTuberlar da katılmaktadır.

Son yıllarda ciddi anlamda büyüme gerçekleştiren oyun sektörü, dünyadaki en önemli etkinliklerinden olan GameX ile bu yıl tekrardan oyun severler için bir kez daha bizimle birlikte buluşacak. Etkinliğe katılan kişiler çıkmış veya çıkacak olan oyunlara bakabiliyor ve tanınmış yayıncı veya YouTuberlar ile vakit geçirebiliyor.

GameX 2019 Nerede Ve Ne Zaman Başlayacak?

Dijital dünyada ses getiren oyunlar ile yüz binlerce insanı peşinden sürükleyen oyunlar ve fenomenleri ile her sene olduğu gibi senede 5 – 8 Eylül tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre merkezinde  olacak. GameX hakkında sıkça sorulan sorular şu şekilde (SSS);

 • GameX Ne Zaman Ve Nerede?

GameX bu yıl 5 – 8 Eylül tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde!

 • Girişler Ücretli mi?

Evet, giriş ücretli. Bilet fiyatlarını öğrenmek ve biletinizi satın almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

 • Ziyaretçi Biletlerini Nereden Alabiliriz?

Biletinizi bu adres üzerinden satın alabilirsiniz.

 • Herhangi Bir Yaş Sınırı Var mı? Google

12 yaş üzerindeki ziyaretçilerimiz tek başlarına fuar alanına giriş yapabilirler. 12 yaş altı ziyaretçilerimizin yanında fuar alanına giriş yapabilmeleri için 18 yaş ve üzerinde refakatçi olması gerekmektedir.

 • Youtuber ve Streamer Davetiyesi Nedir, Nasıl Alabilirim?

Basın veya YouTuber & Streamer başvurusu onaylanmış olan katılımcılar üzerinde “Basın” veya “YouTuber & Streamer” ibaresi olan, isimlerine özel kartla fuara ücretsiz ve öncelikli giriş yaparlar. Başvuru yapmak için buradaki linkteki formu doldurmanız yeterlidir.

 • Cosplay Yapıp Geleceğim. Ne Yapmam Lazım?

Cosplay yapıp katılmak için herhangi bir izin almanız veya bildirmeniz gerekmez. Yalnızca, yarışmaya katılmak istiyorsanız form doldurmanız gerekmektedir.

 • Cosplayerlar İçin Ayrı Bir Giriş Var mı?

Hayır, yarışmaya katılım haricinde Cosplay çalışması yapan ziyaretçilerimiz için farklı bir bilet uygulaması, giriş önceliği veya kapı farklılığı olmayacak. Standart GameX bileti ile fuar alanına giriş yapacaklar.

 • Cosplay Yarışmasına Nasıl Katılabilirim?

Cosplay yarışması kayıtları başladı, GamexNow‘dan başvurabilirsiniz!

 • Fuar Alanına Nasıl Giderim?

Metrobüs ile Beylikdüzü Son Durak’ta indiğinizde fuara kolayca ulaşabilirsiniz.

Özel aracınızla gelecekseniz Tem otoyolu, Mahmutbey gişelerinden devam ederek, Bahçeşehir-Avcılar çıkışından ayrılınız. Avcılar istikametine devam edip 2 km sonra Büyükçekmece tabelası istikametinde E5 karayolu ile 3 km sonra Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’ne ulaşacaksınız.

 • Indie Oyun Alanında Nasıl Oyunumu Sergileyebilirim?

Indie oyun alanı için başvurular başladı, başvuru formuna ve gerekli bilgilere buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

 • GameX 2019 Fuar Ziyaret Saatleri Nedir? 

5 Eylül Perşembe: 10.00 – 18.00

6 Eylül Cuma: 10.00 – 18.00

7 Eylül Cumartesi: 10.00 – 18.00

8 Eylül Pazar: 10.00 – 17.00

GameX oyun fuarından güncel bilgiler, güncel haberleri yakından takip etmek isterseniz Oyun Gezgin haber portalımızı takipte kalarak haberdar olabilirsiniz. Fuara gideceklere iyi eğlenceler diliyoruz!


1 Yorum

 • ClearMan, 26 Ağustos 2019 @ 14:19 Yanıtla

  Gidemeyeceğim bir etkinlik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir