Efsane tüm hızıyla Gears 5’te devam ediyor… Yılların efsanesi olan Gears of War serisinin yeni oyunu olan Gears 5’in çıkışına sayılı günler kaldı. Önceki oyunları ile büyük bir kitle toplayan Gears serisi yeni oyunu ile devrim yapacak gibi duruyor.

Serinin önceki oyunları gibi 3. şahıs nişancı-aksiyon oyunu olacak Gears 5, diğer oyunlarının aksine kendini grafik ve mekanik açısından ciddi anlamda geliştirildiği görülüyor. Ancak sistem gereksinimi olarak da orta seviyenin üstü sistem gereksinimi istiyor. Zaten asıl çıkış noktası ve yayıncısı Xbox oyunu tamamen Xbox One’a göre optimize etmiş. Bu nedenle bilgisayar platformunda oynanırken sıkıntı çıkarabilecek bir oyun.

Biraz Gears 5 özelliklerinden bahsedecek olursak kendi içerisinde beş adet oyun modu içeriyor. Bunlar:

  • Sefer: Parçalanan dünyada hayatta kalmak zorundasınız. Güruh, robotları yok etmiştir ve insanların şehirlerine doğru ilerlemektedir. Tehlike yaklaşırken Kait Diaz düşmanla olan bağlantısını çözmek için kaçar ve Seranın başındaki gerçek tehlikeyi keşfeder, kendisini. Sefer modu genel olarak oyunun hikayesini oynadığımız moddur.
  • Kaçış: Bombayı gerinizde bırakıp Güruhu atlatarak Kovandan kaçmanız gerekli. Düşman Kovanlarını çökertmek için birlikte çalışması gereken üç oyunculu bir intihar ekibine sahip, çok oyunculu bir moddur.
  • Karşılıklı: Tamamen eğlenmeniz için tasarlanmış bir moddur. Takımlarınızı oluşturun ve Arcade’de puanlarınızı arttırarak daha üstün silahlar alın. Mod içinde yer alan onlarca harita sizi beklemekte. Çok oyunculu ve rekabete dayalı bir oyun modudur.
  • Sürü: Siz ve dört arkadaşınız, giderek güçlenen düşmanlara ve düşman patronlarına karşı savaşmak zorundasınız. Kahraman yeteneklerinizi kullanarak, savunmalar inşa ederek, güç toplayarak seviye atlayın ve takım olarak hayatta kalın. Çok oyunculu olarak botlarla kapıştığınız oyun modudur.
  • Harita Oluşturucu: Arkadaşlarınızla paylaşmak ve onlarla mücadele etmek için özel kaçış Kovanı haritaları ve maceraları oluşturun.

Oyunun resmi Steam mağazasına buradan erişebilirsiniz. Daha fazlası için haber portalımız Oyun Gezgin’i takipte kalın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir