GeForce Now 2021 Türkiye Fiyatları Açıklandı

NVIDIA önderliğinde olan GeForce Now, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen bulut oyun platformu, Turkcell Game+ aracığılıyla Türkiye’de de kullanılabilir hale geleceğinin müjdesini geçtiğimiz aylarda vermişti. Türkiye’de aktif olma çalışmalarını yürüten Nvidia, platformun Türkiye fiyatını da geçtiğimiz günlerde açıklığa kavuşturdu. Oyunseverlere 3 paket sunacak olan bulut tabanlı oyun platformunun paketleriyse “Basic” “Premium” “Lansman Özel Premium” oldu. Aboneliklerin fiyatlarıysa sırasıyla ücretsiz, 75 TL (1 Ay), 50 TL (3 Ay) şeklinde açıklandı.

GeForce Now’ın Türkiye’deki Hizmete Giriş Tarihi Belli Oldu!
Oyunseverlerin kafasındaki bir diğer soruysa şüphesiz GeForce Now’un Türkiye’de ne zaman aktif hale geleceği oldu. Yapılan açıklamaya göre, GeForce Now kullanıcıları 15 Mart tarihinden itibaren paketleri satın alıp oyun keyfine başlayabilecek. Yapılan diğer açıklamaya göre de, ön kayıt yapanlar aboneliğe daha erken erişebilecek.

GeForce Now Paketleri & Avantajları & Fiyatları


Resmi açıklamaya göre Türk kullanıcılara üç adet paket sunacak. Daha önceden açıklandığı gibi Premium ve Basic paketlerden yanı sıra, bir de Türkiye’de açılışa özel Lansman Özel Premium paket de kullanıcıların hizmetinde olacak. Lansman Özel Premium paketini daha sonradan kaldıracağına açıklayan Nvidia , Premium ve Basic paketlerinin de sürekli olarak kullanıcıların hizmetinde olacağını açıkladı. Türkiye’deki 3 paketin fiyatı ve avantajları ise işte şöyle:


Basic / Ücretsiz
3 adet paket seçeneği sunan GeForceNow’un ilk paketi, tamamen ücretsiz olan “Basic” paketi oldu. Bu pakete göre 1 saat boyunca Nvidia GeForce Now üzerinden oyun keyfinin tadını çıkarabilirsiniz. Ancak yoğun saatlerde öncelik premium üyelerde olacağı için, daha az yoğun olan saatlerde standart bir şekilde erişebilirsiniz.

Premium / 75 TL – 1 Ay
GeForce Now’un Türk oyunseverlere sunacağı ikinci paket ise “Premium” paket. Bu paket, GeForce Now abonelerine sınırsız oturum hakkı tanıyacak. Aynı zamanda “Basic” pakete göre bir üstünlüğü de, oyun deneyiminizi RTX keyfiyle taçlandırmak olacak. Bu pakette sınırlı kapasite ve kuyrukta bekleme olayı yok, istediğiniz zaman GeForce Now‘a erişebilirsiniz.

Lansmana Özel Premium / 150 TL – 3 Ay
GeForce Now‘un kullanıcılara sunacağı son paket ise bu paket oluyor. Aynı premium pakette olduğu gibi sınırsız oturum hakkı, RTX ile oynama ve kuyrukta beklememe avantajlarına sahip. Bu paketin “Premium” paketten farkıysa, sadece fiyat avantajı. Basit bir matematik yaptığımızda, Premium paket bu kampanya sayesinde aylık 50 TL’ye denk geliyor. Yani aylık 25 TL, toplam 75 TL bir fiyat avantajı sağlıyor. Ancak şunu belirtmekte fayda var ki, bu pakete sadece bir kereliğine sahip olabilirsiniz. 3 ay bittiğinde, abonelik otomatik olarak Premium aboneliğe dönüşecek. Tabii isterseniz aboneliği iptal edersiniz, o size kalmış bir şey.

GeForce Now Satışı Nereden Olacak?


Paket fiyatları ile ilgili açıklamanın yanı sıra, firma bir de paketlerin nasıl satın alınacağını da açıkladı. Nvidia, öncelikle sınırlı sayıda üye kabul edecek. Tabii bu kullanıcıları da ön kayıt yaptıran kişilerden seçecek. Kullanıcılar seçilirken, kaydolma tarihi baz alınarak aboneliğe davet edilecek.

Aynı zamanda platform, Türkcell Game+ desteği sayesinde Türk kullanıcılara buluşacak. Siz de bu üyelikten yararlanmak istiyorsanız, GAME+ orijinal sitesinden size uygun olan paketi satın alarak oyun deneyiminizi doruklara taşıyabilirsiniz. Öncesinde siteye üye olmanız gerek. Üye olduktan sonra da Basic veya Premium paketi satın alabilirsiniz.

Oyun Haberleri ve İncelemeleri için buraya kafa atabilirsiniz!

Daha Fazla İçerik
horizon-forbidden
Horizon Forbidden West, PS4’te Sonraki Bölümleri Deneyimleyebilecekler