Instagram'dan bizi takip etmeyi unutmayın: @oyungezgincom

Mafia: Definitive Edition’nın Güzel Dedirten İnceleme Puanları Dikkat Çekti

2002 yılında Playstation 2, XBOX ve PC oyuncuları için 50li ile 40lı yılları bize sanki bir aksiyon, drama dizisinin başlangıcından sonunu anlatan bir oyun çıktı. O oyunun adı Mafia. Çıktığı yıllara göre fazla satış rekoru kıramasa bile oyunun büyük bir hayran kitlesi oluştu ve insanların gönlünde bir tat bıraktı. Aradan geçen uzun süreler sonrasında Mafia’nın remake yani yeniden yapılışıyla beraber piyasaya çıktı.


MAFIA: DEFINITIVE EDITION HAKKINDA
Mafia 1: Definitive Edition’u oynadık ve oyun Mafia 3 gibi kötü bir oyunun yapımcısına göre ve bize göre de harika. Atmosferi, grafikleri, şehir yaşantısını 3. oyundan çok büyük farklar ile geliştirmişler, yeni ufuklar açmışlar – tıpkı bir köprü gibi. Oyun basını tarafından da para uğruna abartılmadığı için adaletli yorumları ile insanların dikkatini çekti. Hikayeyi ilk oyundan ayırmadan sadece eksik bölümleri ve yan bölümleri güzel hale getirerek oyunda bize sadece eğlence ve hislerimizi fark etmemize yarayan yan görevler bulunmakta.

Mafia 1 dediğimizde aklımıza gelecek olan araba yarışı bölümünü ise unutmamışlar, zor ancak ilk oyundaki gibi sinirlenmeden de geçebiliyoruz. Oyunun kötü bir yanı animasyonları. Animasyonlar kütük gibi durduğu için oyuncuların hemen gözüne çarpabiliyor ve en kötüsü de yapay zeka. Yapay zeka günümüz oyunlarda Rockstar Games ve 2K, CD Project gibi firmalar mükemmel yaparken Hangar 13 ilk serideki yapay zekaya benzer bir yapay zeka yapmayı maalesef ki başaramamış, o yüzden bizden yapay zeka 5 üzerinden 2 alıyor.

Mafia: Definitive Edition’un sabahliğin yayınlanan tüm inceleme puanlarıyla beraber ünlü oyun basınını takip eden kişilerin toplamıyla şu anda 210.000’e aşkın satışa ulaştı. Bu incelemeleri yapan basınlar arasında IGN, GameSpot ve PCGamer gibi ünlü basınlar da bulunmakta. Oyunu eleştiren tüm basınların puanları:

Daha Fazla İçerik
Cyberpunk 2077’nin Oynanış Videosu Yayınlandı