OyunOyun HaberleriOyun Haberleri

Sons Of The Forest’dan Yeni Oynanış Fragmanı Yayınlandı ( 2021 )

3 dak. okuma süresi

2014 yılında duyurulup çıkışında büyük bir kitlesi olan The Forest, 2018 yılında tekrardan bir güncelleme almıştı. The Forest, uçaktan düşüp çocuğumuzun kaçırılmasıyla başlayan bir oyun. Hikaye kısmı iyi değil ancak kötü de değil. Sons Of The Forest size hikayeyi sunarken bir yerlere gitmenizi zorluyor. Tıpkı Minecraft gibi. Siz evinizi yapıp o eve besin kaynağı getirmeniz lazım. Klanlar açmanız lazım. Klan dediğimiz şey ise sadece CO-OP oyuncular için değil; Gerçekten de ihtiyaca sahip duyuyorsunuz.

Sons Of The Forest Hakkında

Sons Of The Forest Hakkında

Sons Of The Forest, yeni bir sürü element ve belki de son 2 yılda gördüğümüz en iyi oyunlardan birisi olarak sayıyoruz. Dying Light 2’nin duyurulmasından sonra Sons Of The Forest, The Game Awards gibi ödül törenleriyle karşımıza çıktı. Hikaye ve karakterler tamamen farklı ve CO-OP oynayacak oyuncular için yeni avantajlar sunmakta. Oyuna o kadar fazla iyi yenilik gelmiş ki hepsini sıra sıra sizlere anlatacağız.

İlk gelen önemli yenilik hikaye. Hikaye Özel Swat Ekipleriyle beraber aynı helikopterde buluyoruz kendimizi. Belli ki bir yere ulaşacağız ve ulaşacağımız yere yakın bir alanda helikopterin camına bir adet yamyam atlamakta. Helikopter ise dengesini bozup yere çalkalanıyor. Biz oradan sapasağlam kurtuluyoruz ve tek amacımız o bölgeden kurtulmak. Basit bir girişle başlayıp derinlere inen bir hikayesi bulunmakta.

The Forest’ın en büyük sorunu olan optimizasyon sorunlarını da yeni oyunla tüm bilgisayarlar için 30 FPS uyumlu hale getirilmiş. Fragmanı dikkatimizi çeken şey kar yağdığı dönemlerde bulunmakta oyunda. Biraz garip çünkü daha önce fazla oyun gerçek zaman döngülü oyunlar tasarlamamıştı, bize daha da fazla dikkat çektirici gibi geliyor. Fragmanda ne kadar kısa bir yer kaplasa bile gayet hoş gözüküyor.

Sons Of The Forest

Yeni yamyam ve et yiyen türleri gelmiş, hoşta severim de. Tek sorunları gereğinden fazla korkutucu öğelerin bulunduğu bir oyuna benziyor. Su birikintileri, kan ile kirlendiğimizde dağılan çevre ve kuşların seslerini ilk oyunda yeterince fazla almıştık. Oyunun düzlüğünü bozabilecek, kütüklüğe sahip bir diğer nesne ise silahları artık kullanabiliyor olmamız. Yamyamlara karşı silah çekebiliyorsunuz bu da akışkanlığı bozabilir.

Oyuna düz ve en çok beğendiğimiz tasarımlardan birisi olan telefonumuzu da artık kullanabiliyor olmamız. GPS olarak tanınan bölge işaretleme merkezinin radyosuna bağlanarak telefonumuzda işaretlenen yerlere gideceğiz. Telefonun şarjı için herhangi bir bilgi verilmedi, bilinen tek şey oyunun hikayesinde çok fazla etki edeceği olması. Sonuçta telefonda verilen bölgelere gideceğiz, hikayeyi keşfedeceğiz.

Sons Of The Forest İle Gelen Yenilikler

İlk oyunda olduğu gibi bu oyun da CO-OP oynanmaya açık, özel sunucu oluşturma hizmeti sunacaktır. İlk oyunda sorun çektiğimiz optimizasyon ve çevrim içi bağlanma kartlarında sorun çıkma sebebiyle bazı kişiler oynayamıyordu, bu oyun ile beraber Sons Of The Forest: CO-OP hikayesine de bir basamak atabilirler. Sons Of The Forest, tekli oyunculu yerine CO-OP oynamaya daha çok yaygın bir oyun olacak.

Fragmanı izlediğimiz zaman en çok dikkat çektiğimiz alan yamyamların evin parçalarını toplayıp kaçırması ve taktığımız kırmızı bir maskeyle bizleri onlar gibi sanması, bizlere zarar vermemesi çok hoşumuza gitti. 7’den fazla yamyam türünün olacağı, oyunun akışkanlığını bozsa bile tabanca veya tabanca mermisi bularak da yamyamları öldürebilir, etini avlayabilirsiniz. Genel olarak tabancaları biz oyunda kullanmayacağız.

Sons Of The Forest

İlginçtir ki oyuna üşüme barı ile kıyafetlerin kullanımı yaygınlaşacak gibime geliyor. Kar yağdığına göre bunu da oyuna eklerler umarım. Suyun içinde yaşayan ve hiç zarar görmeyen canavarlar da bulunmakta ki bu da sadece su birikintilerine yakınlaşmamız gerektiğini gösteriyor. Sons Of The Forest’ın 3 adet ek hikaye DLC paketi olacağı söyleniyor tıpkı Dying Light’daki gibi. Bekleriz, güzel oluyor böyle ek paketler.

Mekanikleri de elden geçireceklerdir elbette. Yaydır, oktur veya uzaktan vurma taştan silahlar veya savunma araçları da oyunda işimize yarayacak elbette. Fragmanda dikkatimizi çeken bir yer vardı, hastaneye benzer bir ofis ve Sons Of The Forest haritasının kocaman olduğunu varsayarsak burası çok eskiden icat edilmiş bir yer. SWAT ekibi de bu bölgeyi kontrol etmek için geldiği tahmin ediyoruz.

Sons Of The Forest

The Forest’ın yapımcısı olan Endnight Games, Ubisoft taktiğini denemeden güzel bir çaba içinde çalışmış. Başarılı olan bir oyunun suyunu çıkarmamış. Kendini tekrar edecekmiş gibi durmuyor, çıktığında da umarız ki Türkçe Altyazı ve özel fiyatlandırma getirilir. Evet, telefon GPS mekaniğiyle, silah kullanabilmesiyle, yeni yamyam türleriyle bir şeyler denemiş Endnight Games. Güzel de olmuş, The Forest serisine yakışır.

Sons Of The Forest’ı genel olarak beğendik, umarız ki çıktığında güzel bir inceleme yapıp oyun hakkındaki düşüncelerimizi paylaşırız. The Forest ile ilgili konularımız için forum sayfamız ve rehber, inceleme ve esrarengiz bilgilerin bulunduğu forum.oyungezgin.com sayfamıza da ziyaret etmeyi unutmayın! The Forest ile ilgili tüm rehber ve bilgiler forum sayfamıza bulunmaktadır.

36 yazı

Yazar'a dair
Genel Sorumlu - [email protected]
Yazılar
İlgili İçerikler
OyunOyun Haberleri

2021 Yılında Çıkacak Olan God of War: Ragnarok, PS Studios Patronunu Sabırsızlandırıyor

1 dak. okuma süresi
2018 yılında çıkışını tamamlamış olan God of War, yoğun tepki gördü. Oyunun mükemmel olmasıyla beraber eski God of War oyunlarına çok fazla…
İncelemeOyunOyun HaberleriOyun Haberleri

Epic Games'in Haftaya Vereceği 2 Oyun Açıklandı

2 dak. okuma süresi
Epic Games Store, 2018 yılında Fortnite’ın yükselişiyle beraber daha da çok ün kaparak kendi uygulaması Epic Games Launcher’ı diğer platformlardan özelleştiren ve…
İncelemeOyunPC

Uygun Fiyatlı En İyi 10 Yarış Oyunu (PC)

4 dak. okuma süresi
Bildiğiniz üzere neredeyse her oyuncu bir kez yarış oyunu oynamıştır. Ve en çok bilinen yarış oyunu serisi ise Need for Speed serisi…

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir