Gerçeğe göre Google Stadia Dokunmatik Kontrol Desteği Almaya Hazır

En son yazılım sürümünü derleyen 9to5Google’a göre, artık “doğrudan dokunma” ve bu özelliği dokunarak, kaydırarak ve kıstırma yoluyla destekleyen oyunlara referanslar içeriyor. Görünüşe göre destek, oyunlar arasında evrensel olmayacak ve özelliğin daha büyük başlıklarda çalışmasını sağlamak için yavaş bir sunum olabilir. XCloud ile Microsoft, her şeye uyan tek bir çözüm yerine oyunlara uyacak ısmarlama dokunma düzenlerini vurgulayarak başından beri dokunmatik kontrollerini lanse etti. Apple’ın cihazlarında çalıştırmak için gerekli olan hizmetin tarayıcı tabanlı sürümü bu yılın başlarında çıkacak.

Özelliğin Stadia’nın kullanım ömrü boyunca bir yıldan uzun bir süredir uygulanması, hareket halindeyken oyun yayınlamak isteyen oyuncuların bir kontrolcü bulundurmaları gerektiği anlamına geliyor. Ayrıca bir “dokunmatik oyun kumandası önizleme” özelliği de vardı, ancak Google bunun ideal olmadığını ve dokunma desteği için oldukça tek bedene uyan bir seçenek gibi göründüğünü söylendi.

Stadia’nın en son özellik güncellemesi, Google’ın dahili oyun geliştirme bölümünü kapatmayı seçmesinin ardından geliyor, yani Stadia artık tek başına üçüncü taraf oyunlar için bir platform olacak. Lansmanından bu yana çok fazla ilgi görmekte zorlandı ve eski stüdyo başkanı Jade Raymond, PlayStation için orijinal bir IP üzerinde çalışan yeni bir şirket kurdu. Bu pozisyonlardan önce Ubisoft Toronto ve EA Motive’de stüdyo şefi olarak görev yaptı.

Google Stadia Neye Yarar?

Google Stadia, bulut oyunlarının ilk gerçek parlak uzun vadeli tahminidir. Stadia, gittiğiniz her yerde çalışan, büyüyen bir dijital oyun kitaplığına erişmenizi sağlar. Göründüğü kadar iddialı ve oldukça tasarruflu bir platform ve bunun gerçek bir konsol alternatifi ve zamanla potansiyel bir platform aşkını olduğunu kesin bir şekilde söyleyebiliriz.

Google Stadia hakkında bilgi almak için buraya, oyun haberleri ve incelemeleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik
oyunhaberleri
The Last Of Us 1 Remake, Naughty Dog Tarafından Doğrulandı