GTA 5 Telefon ve Tabletlere Geliyor │2021

Mobil oyunculara GTA 5 Müjdesi

Xbox Gamepass aboneleri artık GTA 5 oyununa telefon ve tabletlerinden ücretsiz bir şekilde erişebilecek.

Geçtiğimiz saatlerde yapılan açıklama, gündeme bomba gibi oturdu. Yapılan açıklamada, 8 Nisan 2021 tarihinden itibaren GTA V oyunun bulut oyun sistemine dahil olacağının bilgisi verildi. Bu sistem sayesinde, kullanıcılar GTA V deneyimini akıllı telefonlarından veya tabletlerinden yaşayabilecek.

GTA 5

Aslında GTA V, 2020 Ocak-Mayıs tarihleri arasında Xbox Game Pass abonelerinin hizmetine sunulmuştu. Ancak o tarihte, aboneler yalnızca bilgisayar ve Xbox konsolları üzerinden oyuna erişebiliyordu. Ancak 8 Nisan 2021 tarihinden itibaren aboneler, android işletim sistemine sahip telefonlarıyla veya tabletleriyle bu oyuna erişebilecek.

GTA 5

Microsoft ve Rockstar Games tarafından yapılan bu hamle, oyun dünyasını kasıp kavurdu. Birçok oyuncu GTA V oyunun telefon ve tabletlere gelmesine heyecanla bekliyordu. Şu anda bile milyonlarca oyuncu tarafından oynanan bu oyun, telefon ve tabletlere gelmesiyle aktif oyuncu sayısının büyük bir patlama yakalayacağa benziyor. Ama bu durum biraz endişe verici olabilir, çünkü Microsoft sunucuları bu kadar oyunucuyu kaldırabilecek mi net değil. Ancak böyle bir hamle geldiyse, Microsoft bu durumun önlemini de çoktan almıştır.

GTA 5

Geçtiğimiz ay bulut oyunlar için görüntü kalite tesi yapan Microsoft, testlerde olumlu sonuçlara ulaştı. Eğer yapılan testte herhangi bir problem çıkmadıysa, bulut üzerinden 1080p oyun deneyimi yaşayabilecek. Haliyle bu durum da oyuncularda heyecan oluşturdu. Eğer testler olumlu bir şekilde geçtiyse, telefon ve tablet kullanıcıları cihazlarında 1080p görüntü kalitesiyle GTA V deneyimi yaşayabilecek.

GTA 5 gibi diğer Rockstar Games oyunları da bulut sistemine dahil olabilir


Microsoft ve Rockstar Games tarafından yapılan bu işbirliği, beraberinde birçok söylentiyi de meydana getirdi. Eğer Microsoft ve Rockstar Games arasındaki ilişki güçlenirse, önümüzdeki aylarda Red Dead Redemption 2 gibi dev yapımları telefon ve tabletlerde görebiliriz.

Türk oyuncular GTA 5’e telefonlarından erişemeyecek.


Size üzücü olan haberimizse, xCloud‘un Türkiye’de hizmet vermemesi. Buna göre Türk oyunseverler, telefonlarından GTA V oynayamayacaklar. Ancak internette bunun da bir çözümü olduğu söyleniyor. Ama ben size bu çözümleri önermem, çünkü bu çözümler geri dönüşü olmayan sorunları meydana getirebilir.

Daha fazla oyun haberi için blog ve forum sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Yazarın diğer yazılarını görmek için de bu profile girmeniz yeterli olacak.

Daha Fazla İçerik
Rockstar Oyunları %70’e Varan İndirimlerle Steam’de!