Söylentilere göre Call of Duty 2020, Soğuk Savaş’ın bütününü kapsayacak ve hem Vietnam hem de Kore Savaşlarını içerisinde barındıracak. İşte detaylar…

Mayıs ayında, daha önce benzeri görülmemiş bir hamleyle Treyarch’ın gelecek yıl Sledgehammer Games ve Raven Software’den Call of Duty unvanını geliştirdiği Black Ops 5 geleceği bildirildi. Sızdırılan bilgi daha önce ortaya konan bilgiler oldukça doğru görünüyor.

Bu yılın başından beri Modern Warfare battle royale söylentisi gibi, bu sızıntı, yalnızca Call of Duty: Black Ops V’in sadece stüdyo etrafında geçirildiği bir başlık değil, aynı zamanda sadece Call of Duty 2020 olarak da adlandırıldığını söyleyen YouTuber LongSensation’dan geliyor.

Buna ek olarak, LongSensation ayrıca, oyunun 40 yıldan fazla süreceğini ve hem Soğuk Savaşın bariz bir teması olan hem de Kore Savaşları ile Vietnam Savaşları’nı içereceğini ve stüdyonun Modern Warfare (2019) oyundan daha cesur olmayı hedeflediğini söyledi.

Vietnam Savaşına ait bir fotoğraf.

Elbette, resmi bir şey bilmiyoruz ve muhtemelen gelecek yıla kadar olmayacak. Mayıs ayındaki sızıntıya göre, Sledgehammer Games ve Raven, projeden çıkarılmadan ve geliştirme varlıklarının çoğunun (ve daha sonra baskının) Treyarch’a itilmesinden önce, bu sayede denemeye devam etmeleri için oyun üzerinde çalışıyorlardı. Gelecek yıl sürüm hakkında daha çok bilgi alacağımızı umuyoruz.

Call of Duty 2020 gelecek sene hem yeni nesil bir oyun olacak hem de yeni nesil konsollarda oynanabilirliğe açık olacak.

Bu tür haberlerden haberdar olmak istiyorsanız; Oyun Gezgin ekibi olarak sizler için çalışıyor ve bu tür haberleri sizlere ulaştırıyoruz. Bizleri takipte kalın!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir