horizon-forbidden

Horizon Forbidden West, PS4’te Sonraki Bölümleri Deneyimleyebilecekler

Geçen haftaki State of Play etkinliği, Horizon Forbidden West’in Play Station 5’te çalıştığını gösterdi, ancak bu görseller sadece Sony’nin en yeni konsolu için ayrılmayacak. PS4 sahipleri ayrıca Horizon Saga’daki bir sonraki bölümü ve Geliştirici Guerilla Games’e göre deneyimleyebilecekler. Oyunu özellikle bu son nesil cihaz için geliştirmek için çok zaman harcanırken, PS5 sürümünün grafik bölümünde daha fazla yeni nesil özellik almasını sağladı.

Oyun Direktörü Mathijs de Jonge, konuştuğu bir röportajında: “Geliştirmenin çoğu PlayStation 4’te gerçekleşti ve PS4’de de birçok oyun testi yapıldı, bu yüzden bu konsolun sahiplerinin harika bir deneyime sahip olmasını ve oyunun harika görünmesini sağlıyoruz” dedi.

PS5 için elbette çok daha ileri gidebilir hatta görsel olarak grafiksel olarak çok daha fazla ayrıntı ekleyebiliriz. Yine de sualtı sahneleri için render tekniği PS5’deki özeldir, ekstra detaylara ve ekstra sistemlere sahiptir. PS5’deki Aloy’daki aydınlatma çok daha fazla tanıma sahip, PS4’deki sadece cutscenes’te kullanılan özel bir sinematik aydınlatma teçhizatı kullanıyoruz, çünkü bu sahnelerde daha fazla işlem gücümüz var.”

Oyun Direktörü Mathijs de Jonge

Tartışılan diğer PS5 özellikleri arasında konsolun Tempest ses sisteminden tam 3D ses ve DualSense desteğinin yanı sıra tamamen elden geçirilmiş bir beceri ağacı ve Aloy için taraklı yeni bir yakın dövüş sistemi gibi çeşitli yaşam kalitesi değişiklikleri yer alıyor. Fransız YouTuber Julien Chieze ile ayrı bir röportajda, Di Jonge ve anlatı Direktörü Benjamin McCaw da yasak Batı’nın yeni PlayStation konsolunda 60 FPS performans moduna sahip olacağını doğruladı.

Oyunlar ile ilgili diğer içeriklerin bulunduğu Instagram ve Twitter sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Daha fazlası için oyungezgin.com’dan takipte kalın!

horizon-forbidden
Daha Fazla İçerik
GeForce Now
GeForce Now İçin 11 Yeni Oyun Eklendi