Anthem ile beraber ve zamanında yaptığı profesyonel işleriyle, oyunlarıyla tanınan Bioware’in ilginçtir ki birçok konsept çizimi günler geçe geçe çıkıyor. Şirket Anthem’i çıkardığında da fazla ilgi çekilmişti çünkü Anthem’den kaldırılan özellikler ile beraber iyi olsa bile daha da iyi bir deneyim bize sunabilirdi. Bugün paylaşılan Reddit paylaşımında da Bioware’in 2008 yılında iptal edildiği oyundan büyük kareler gelmeye başladı. Bioware bir efsaneyi geri getirebilmesi halen mümkün ancak oyunun adını dahi yeni öğrendik.

Bioware

Bioware’in bir ürünü olan Jade Empire’ın devamı olarak tasarlanan ve özenle geliştirilen oyunun adı Revolver. İsminden de anlaşılabileceği gibi ağır aksiyon ve ağır mekanikleriyle tanınacak bir oyundu. Konsept çalışmaları ise 2008 yılında iptal edildikten 25 sene sonra gün yüzüne çıktı. Oyunun görsellerini inceleyecek olursak, Cyberpunk evreninde geçen ve yağmur atmosferini tatmin edebilecek bir evrene ve atmosfere sahip. Karakterimiz ceketleriyle birlikte estetiğini oyunculara göstermekte.

bioware

Bioware’ın sanat ve akademi bölümünü yöneten Matt Rhodes, geçen günlerde Instagram’da paylaştığı oyunun kahramanları, hikayesi, ögeleri, düşmanları, NPC’leri ve birçok yeri göstermeye amaçladı. Genel olarak üstte belirttiğimiz gibi Cyberpunk atmosferine benzediği için hikaye de fütüristik bir evrende geçtiği düşünülüyor. Ayrıntılarıyla birlikte Matt Rhodes, oyunun konsept çalışmalarını, neye benzediğini ve ne oynayacağımız hakkında bahsetmelerin hepsini Instagram’da paylaştı.

bioware

Paylaşılan konsept çizimleri inceleyince birazcık ürperiyoruz ve bazen aklımıza Among Us geliyor. Farklı oyunlar olsalar bile Among Us’da da astronot görünümlü farklı yaşam formlarının bizi öldürürken görebiliyoruz. Yapılan bu konsept çizimlerde biraz daha derinlere indiğimizde Among Us’da olan özellikler bu oyunda da olacakmış gibi ve bazı kişiler ajan gibi takılabilecek duruyor.

Rhodes’ın yaptığı röportajda: “Jade Empire’ın devamı olarak hayatına başlayan Revolver, gelişimi boyunca birçok kez gelişti ve yön değiştirdi. Kısa bir süre önce Bioware: 25 Yıllık Oyun Geliştirmeden Hikayeler ve Sırlar kitabında daha ayrıntılı olarak ortaya çıktı. Kutlamak için arşivleri gözden geçirdim ve bu projedeki en sevdiğim parçalardan 15 yıllık tozu temizledim.”

bioware

Oyun yakın gelecek üzerine kurulmuş ve konsept çizimleriyle birlikte özel kılıçlar, zırhlar, ögeler barındırdığı biliniyor. Eurogamer tarafından bildirildiği üzere Revolver, Bioware’in hikayesini ve karakter odaklı oyun tasarımını, hikayenin doğrusal olmayan bir tarzda deneyimlenebileceği açık, sanal bir dünyaya getirmeyi amaçlıyordu. Rockstar mezunları stüdyosu Big Sandwich Games’in yardıma çağrılmasıyla 2005 ve 2008 yılları arasında geliştirme aşamasındaydı, ancak Bioware odak noktasını Dragon Age: Origins ve Mass Effect 2’nin yayınlanmasına kaydırdığı için sonunda iptal edildi.

Paylaşılan medya görseline ulaşmak istiyorsanız buraya, oyun haberleri hakkında öğrenmek istediğiniz bilgiler varsa buraya basabilirsiniz.


administrator

Genel Sorumlu - [email protected]

2 Yorumlar

  • Tuna Yılmaz, 25 Ocak 2021 @ 17:59 Yanıtla

    Güzel Bir Oyuna Benziyor.

  • Yiğit Efe Okur, 26 Ocak 2021 @ 02:54 Yanıtla

    Oradan hiç 2008 oyunu gibi durmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir