Yine ertelenen Iron Harvest

İlk traileri 2017’nin sonunda çıkan Iron Harvest’in ilk çıkış tarihi duyurulduğunda 2018’de çıkması planlanan oyunun 2018’de anca alphası çıktı, oda belirli kişilerin oynayışına açıldı. Sonrasında ise 2019 yani bu yıl çıkacağı belirtildi. Ancak Gamescom’da Eylül 2020’de tam sürüm olarak çıkacağı paylaşılınca bekleyenleri büyük bir hayal kırıklığına uğrattı. Oyunun tam ismi Iron Harvest 1920+ olarak geçmekte. Yapımını ve yayımını King Art Games adlı pek bilinmeyen bir firma üstlendi.

Oyun tam isminden de anlaşılacağı gibi 1920 ve sonrası yıllarında geçmekte. Hikayede Almanya çekilmeyi reddedip robotlar ile savaşına devam etmeye başlamakta. Oyun BF1 gibi cephede savaşmak yerine Hoi4 gibi ordu kontrolüne dayalı bir oyun. Ancak Hoi4’ün çok daha geliştirilmiş ve detaylandırılmış hali. Sizi öldürmek için gelen orduları robotlarınız ile imha etmeniz gerekmekte. Ancak bu iş sanıldığı kadar kolay olmamakta. Umarız oyun beklediğimiz kadar güzel olarak çıkar.

Oyunun resmi tanıtım videosu;

Gamescom etkinliğinden daha fazla haberden haberdar olmak istiyorsanız Oyun Gezgin oyun portalımızı takipte kalın, güncel haberlerden haberdar olun.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir