Türk Yazılımcılar, Jungle Runner 2k21 Uygulamasıyla Apple’ı Kandırdı

Türk geliştiriciler tarafından App Store’da sunulan Jungle Runner 2k21 adlı oyun, sosyal medyayı kasıp kavurdu. Bu oyunu keşfeden Twitter kullanıcısı Kosta Eleftheriou, aslında bu programın bir çocuk oyunu değil online bir kumar oyunu olduğunu söyledi.

Oyun görünümlü online kumar uygulaması

Bu programı deşifre eden Twitter kullanıcısı Kosta Eleftheriou, sözde “oyun” olan Jungle Runner 2k21 adlı programda oyunun başlarında her şeyin tamamen sıradan ve normal olduğunu söyledi. Oyunun girişi Super Mario tarzında, bir maymun parkurda zıplayarak muzları toplamaya çalışıyor. Ancak daha sonrasında bu sözde oyun, bir sanal kumar uygulamasına dönüşüyor.

Jungle Runner 2k21 adlı uygulamaya Türkiye üzerinden giriş yapan kullanıcılarda, oyun yerine direkt olarak bir oyun yerine online kumar uygulaması çıkıyor. Ancak işin garip tarafıysa, bu oyunda kazanmanız imkansız. Diğer kumar oyunlarının aksine eğer para kazansanız bile, o para sizin hesabınıza yatmıyor.

Akıllardaki bir diğer soru işaretiyse, bu programın nasıl App Store’da yayınlamış olması oldu. Bildiğimiz üzere Apple, kullanıcılarının gizliliğini korumak adına elinden geldiğince önlemler alıyor. Bu oyunun App Store güvenlik testinden geçmesiyse sıradan, çünkü oyun gayet sıradan bir oyun gibi gözüküyor.

Jungle Runner 2k21 uygulaması güya CNN Türk’de tanıtıldı

Jungle Runner 2k21 - Oyun Haberleri

Oyunun daha fazla indirilmesi için CNN Türk programında çıktığını gösteren sahte kanıtları da deşifre eden Kosta Eleftheriou, aynı zamanda bu uygulamanın aylardır App Store üzerinde yayınlandığını da belirtti.

Daha önce de böyle benzer bir durum yaşanmıştı, bir İran radyo uygulaması sanki bir taksi uygulamasıymış gibi tanıtılıp, App Store üzerinde yayınlanmıştı. Tabii işin aslı ortaya çıkınca da, uygulama hemen mağazadan silinmişti.

Jungle Runner 2k21 - Oyun Haberleri

Program hakkında henüz bir resmi açıklama gelmezken, Jungle Runner 2k21 şimdiden birçok bölgede App Store üzerinden kaldırıldı.

Daha fazla oyun haberi için blog ve forum sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Yazarın diğer yazılarını görmek için de bu profile girmeniz yeterli olacak

Daha Fazla İçerik
Stardew Valley Rehberi – Pazar ve İletişim (1.5)