KonsolİncelemeİncelemelerOyunPlayStation

Days Gone İncelemesi (PS4)

2 dak. okuma süresi

Days Gone

Days Gone, E3 2016’da yayınlanan videosu ile oyun dünyasında en çok dikkat çeken oyunlardan birisi olmuştu. Özellikle son yıllarda ilgi gören zombi temalı oyunların önüne geçmeyi başarmıştı. Kalabalık zombi sürüsüne karşı kendimizi savunduğumuz zaman deli gibi ateş eden karakterimizin zombi sürüsünden kaçışını gösteren oynanış videosu ile oyuncular arasında heyecan yaratmıştı. 3 yıllık aradan sonra severleriyle buluşan Days Gone 30 saati aşan bir oynayış süresi ile hayatımıza girdi. Tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Days Gone İnceleme

Days Gone bir zombi oyunu fakat oyunda zombilere zombi değil, “kaçık” diyoruz. Bunun neden oyunun hikayesinde saklı. Oyunun hikayesi Amerika’nın doğal güzellikleriyle ünlü yerinden biri olan Oregon eyaltinde geçiyor eyaletin neredeyse %46’sı ormanlarla kaplı. Yardıma ihtiyacı olan kampların derdine koşup uzun otobanlar dağlık bölgeler ve tünellerin ortasından geçiyoruz.

Days Gone başlangıcında Deacon ve Boozer ile başlasa da, Hikayemize sonradan yeni karakterler katılıyor. Hayatta kalmak zorlu olduğu için Deacon istekli olmasa bile kamplara katılıp onlar için işler yapmaya razı kalıyor. Oyunun Büyük bir kısmı kamplar ve onlar için yaptığımız görevlerden oluşuyor. Başlarda iki kamp için çalışsanız da daha sonradan katılan karakterler sayesinde kamp sayımız ve oyun alanımız genişliyor. Oyun başlarında harita küçük düşüncesine kapılabiliyoruz ama daha sonradan yeni karakterlerin dahil olması ile birlikte harita büyüyor.

Hayatta kalmak için farklı düşünceleri benimsemiş olan kamplar için çalışmaya başladığınızda, Days Gone’ın tehlikelerde dolu dünyasına giriş yapıyorsunuz. Kamplarınız için rehine kurtarma, kamptan bir şey çalan birinin peşine düşme, tehlike teşkil eden üyelerin kamplarını basma gibi görevleri yapıyorsunuz.

Ayrıca oyunda av mekaniğimiz var. Üyesi olduğumuz kampın bize karşı güven kazanması için sağda solda koşuşan ceylan, geyik gibi hayvanların derisini kampa getirmeniz gerekiyor. Güven seviyesine yeni özelliklerinizi açabilmeniz için ihtiyaç duruyorsunuz. Örnek olarak üst seviye yakıt elde edebilmek için kamptaki güven seviyenizin 2. seviyeye ulaşması gerekiyor gibi çeşitli örnekler verilebilir. Bu da her kampımız için görev yapıp topluluğun güvenini kazanmak için av veya rehine kurtarmanız gerekiyor.

Oyunu almak isteyen arkadaşlara bir öneride bulunacak olursak, Oyunu gücünüz yetiyorsa alın oynayın özellikle zombi oyunlarını oynayan kişiler almalı. Oyunu buradan PlayStation 4 için ₺429,00 fiyatı ile alabilirsiniz.

İlgili İçerikler
OyunOyun Haberleri

2021 Yılında Çıkacak Olan God of War: Ragnarok, PS Studios Patronunu Sabırsızlandırıyor

1 dak. okuma süresi
2018 yılında çıkışını tamamlamış olan God of War, yoğun tepki gördü. Oyunun mükemmel olmasıyla beraber eski God of War oyunlarına çok fazla…
İncelemeOyunOyun HaberleriOyun Haberleri

Epic Games'in Haftaya Vereceği 2 Oyun Açıklandı

2 dak. okuma süresi
Epic Games Store, 2018 yılında Fortnite’ın yükselişiyle beraber daha da çok ün kaparak kendi uygulaması Epic Games Launcher’ı diğer platformlardan özelleştiren ve…
Bilim/TeknolojiKonsolPCPlayStationPS4Xbox One

Oyun Aksesuarları Satış Rekoru Kırdı (222 Milyon Dolar)

1 dak. okuma süresi
Evde kaldığımız bu dönemlerde, oyunlarla vakit geçirmek veya oyun aksesuarları alıp evimizde yılbaşına özel kullanmak, süslemek her zaman temel isteğimizdir. Yılbaşının gelmesiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir