Rus medya holding şirketi Gazprom Media, Metro 2033’ün bir film uyarlamasının gelecek yıl 2022’de galaya çekilmeye başlayacağını açıkladı.

Rus medya holding şirketi Gazproma’a göre, kitaplar ve video oyunu dizileri global izleyiciler arasında inanılmaz popüler olduğu için, film ekranlarımıza altın bir vuruş yapacak. Yapımcı Valery Fedorovich bu açıklamayı yaptı: “Bu, şimdiye kadar başlattığımız en iddialı ve en büyük film olan, bir rüya projesi. Bu filmin hem Rusya hem de yurtdışında yapımında ve tanıtımında benzeri görülmemiş proje ve büyük meblağlar harcayarak önem vermek istiyoruz.” Google

Central Partnership direktörü Vadim Vereshchagin, bu eserin Rus kültürüne önemini açıkladı: “Metro 2033, bir neslin gelişiminde büyük rol oynayan bir kült romandır. Sinema yapımına gelince, bu eserin ekrana adapte edilmesi zor ama şüphesiz gişede büyük bir hit olarak karşılığını alacaktır.” 

Yazar Dmitry Glukhovsky, Metro 2033’te yaratıcı yapımcı rolünde yalnız kalmayacak. Yaptığı açıklama şu şekilde: “Metro 2033 benim ilk romanım. Hayatımda çok özel bir rol oynadı ve (ekrana uyarlama) sayısız teklif almam rağmen, hepsini 10 yıldan fazla bir süre önce reddettim.” dedi. “Ama şimdi nihayet Metro’nun filmini yapıp, güvenebileceğim bir ekiple tanıştım. Hedeflerimiz benzerdi: dünya standartlarında bir gişe rekorları kıran ve üçlemeyi okuyan ve bunu gönülden bilenleri bile sersemletmek istiyoruz. Onları hayal kırıklığına uğratmamak için, filmin yaratıcı ve yapımcısı olmaya, hem tavsiyem hem de eylemimle yaratmaya yardım etmeye hazırım.” 

Glukhovsky uzun zamandır, Metro Exodus’un devam filmi üzerinde çalışıyor. Bir sonraki oyun Artyom’u film içermeyebilir ama Rusya’nın donmuş, ışınlanmış atıklarından daha fazlası film içerisinde olabilir. Eğer hayatınızda hiç Metro oyunları hakkında bir şey görmediyseniz aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir