Nintendo Switch Satışları Neredeyse 85 Milyon!

Microsoft ve Sony her ne kadar yeni konsollarını piyasaya çıkartmış olsada hala satış rakamlarına bakılırsa ibrenin Nintendo Switch’de olduğu görülmekte neredeyse 85 milyon adet satış yapmış Nintendo Switch eğer böyle gierse yakında 100 milyonu bile geçebileceğini düşünenler var.

3 Mart 2017’da piyasaya sürülen bu ürün oyuncular tarafından sevildi ve neredeyse 85 milyon sattı Japon menşeli şirket bu ürün sayesinde büyük bir kâr elde etti ve eğer bu kâr böyle devam ederse 100 milyon satışı bile aşabileceğine inanan bir oyuncu kitlesi mevcut.

Konsolun piyasaya sürülüşünden beri neredeyse Nintendo Switch konsollarına konsol başı 7 oyun satmış eğer bunu 84.000.000 milyon rakamı ile çarparsak neredeye 588.000.000 adet oyun yapar, şimdi buraya her gün bir adam gelip 7 oyun alsa ee oyunlar neredeyse 30 tl felan desek… Yani çok zenginler işte!

Nintendo

388 Milyon oyun arasından Nintendo’nun Nintendo Switch’in en fazla sattığı 3 oyun listesi ise şu şekildedir:

  • Mario Kart 8 Deluxe – Satış Rakamı 35.4 milyon
  • Animal Crossing: New Horizons – Satış Rakamı 32.6 milyon
  • Super Smash Bros. Ultimate – Satış Rakamı 23.8 milyon

    Şirket şu anda en fazla konsol satmakta 8. sırada kendisinden bir üst sırada bulunan Play Station 3’ü geçmesi için 3 milyon adet satış yapması daha gerekli, eğer şirket eğer bu satış hızından hiç birşey kaybetmez ise 100 milyon adet satışı bulunan ve en fazla konsol satanlar sıralamasında olan Wii ve Play Station’u geçebileceği düşünülmekte.

Daha fazla oyun haberi için blog ve forum sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazla İçerik
Oyun Haberleri
Outriders Oynamak İçin İpuçları, Tüyolar ( 2021 )