Evde kaldığımız bu dönemlerde, oyunlarla vakit geçirmek veya oyun aksesuarları alıp evimizde yılbaşına özel kullanmak, süslemek her zaman temel isteğimizdir. Yılbaşının gelmesiyle beraberde oyun aksesuarları ciddi bir tepkiye yığıldı. NPD Group isimli bir rapor ve araştırma şirketin yayınladığı rapora göre bu yıl içerisinde oyun aksesuarları, dijital oyun konsolları ve diğer ürünlerin toplam satış rakamı, bu zamana kadar kırılan en iyi rekorlara imza attı. NPD Group’a göre bu yıl oyun aksesuarları 222 milyon dolarlık bir hisse yaptı.

Oyun Aksesuarları

Oyun Aksesuarları Satış Rekoru Kırdı

Yeni çıkan konsollarla beraber oyun direksiyonları, oyun konsolları, oyun kumandası, oyuncu klavyesi gibi özel aksesuarların toplamıyla ve evde kaldığımız için aktivite aramamız gerektiğini de varsayarsak, ocak ayında büyük bir satış rakamı yakaladı. NPD Group, bizim düşündüğümüz gibi; pandemi zamanlarında olduğumuz için bu sayıların çoğalması normal olduğunu düşünüyor. Bizler de yeni konsolları, yeni direksiyonları denemeye çalışıyoruz. Ocak ayı içerisinde en çok satış rakamı başaran aksesuar, PS5 DualSense olmayı başardı.

222 Milyon dolarlık bir satış rekoru yapan PS5 DualSense’in özel oyunlarını da varsayarsak ve yeni çıkan ilk konsol olduğunu düşünürsek PS5 DualSense ve PS5 büyük rekor kırması normal. Mart ve Nisan ayının en fazla satış rakamına da yeni çıkan Xbox Series X olduğu düşünülüyor. Yine de PS5 gibi bir rakibi var, NPD Group’un da dikkatini çeker. Oyun aksesuarları, istatistikleri ve diğer tüm listelemeleri yapan NPD Group’un web sitesine gitmek için buraya, oyun haberleri, incelemeleri, listelemeleri için de buraya kafa atabilirsiniz!

Oyun Aksesuarları


4 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir