Instagram'dan bizi takip etmeyi unutmayın: @oyungezgincom

Riot Games, League of Legends’a Eklenecek Olan İki Şampiyon Hakkında Bilgiler Verdi!

League of Legends oyunun geliştirici firması olan Riot Games, oyuna entegre edilecek iki şampiyon için geçtiğimiz günlerde bir blog yazısı yayınladı. Blog yazısı içerisinde iki şampiyon hakkında önemli bilgiler yer alıyor. Günümüzün en popüler MOBA oyunu olan League of Legends, özellikle oyun içerisine son aylarda eklediği fazla karakter ile oyunseverlerin ilgisini daha çok çekiyor. Son olarak oyun içine eklediği Samira’yı bünyesine katan oyun, gördüğüm kadarıyla iki yeni şampiyonu daha oyuna eklemek için kollarını sıvadı. Geliştirici şirket olan Riot Games, bu yılın başında oyuna her koridor için yeni karakter getireceğini açıklamıştı. Riot Games, şu zamana kadar üst koridor için Sett, orman koridoru için Lillia, orta koridor için Yone ve alt koridor için Samira’yı oyuna ekledi.

Yapımcı şirketin açıklamasına bakacak olursak oyuna bir orta koridor şampiyonu bir de destek şampiyonu eklenecek. Herkesin aklında “Peki bu şampiyonlar ne olacak?” sorunun yanıtını arayan oyuncuları Riot Games düşündü! Yapımcı şirket, geçtiğimiz günlerde oluşturdukları blog sitesinde bir yazı yayınladı. Öncelikle orta koridor şampiyonundan bahsedelim. Temmuz ayında “Seraphine” isimli bir Instagram hesabı oluşturulmuştu. Ardından hesap oyunseverlerin ilgi odağı olmuştu. Instagram hesabının ilk gönderisinde Riot Games’in çizimlerine benzer bir çizimde pembe saçlara sahip bir kız duruyordu. İlerleyen zamanlarda hesap Instagram tarafından doğrulandı. Hesap hakkında ortaya atılan bazı teoriler oldu. Bunlardan bir tanesi Riot Games’e bağlı olduğuna; Seraphine karakterinin sosyal medya kullanıcısı ve müzisyen olan yeni şampiyon olacağını işaret edildi. Paylaşılan blog yazısında bunu destekleyen sağlam bir kanıt bulundu.

Bu olayların ardından Seraphine karakterinin League of Legends Dünya Şampiyonası’nda K/DA ile sahneye çıkacağı açıklandı. Bu açıklamanın ardından karakterin şampiyonanın ardından oyuna entegre edileceği iddiası oyuncular tarafından tartışıldı. Şirketin yeni şampiyonunun özellikleri değilde başarılı olan pazarlama stratejisi konuşuluyor. Hatta ve hatta şampiyonun Instagram hesabının takipçi sayısı 345 bin civarlarında dolanıyor. Oyuna eklenecek olan destek şampiyonu ise Seraphine kadar pazarlanamadı. Riot Games, yeni destek şampiyonuna blog yazısında sadece 3 cümleyle tanımladı. Bu cümlelerden yola çıkacak olursak, şampiyonun tehlikeli bir hapis firarisi olduğunu rahatlıkla anlayabiliriz. Karakter gerektiğinden fazla dayanıklı zırha sahip olduğunu, kendi zırhını giyenleri ise öldürerek cezalandırdığını ve şampiyonun köşeye sıkıştırıldığında hemen kaçabileceğini belirtiyor. Kısaca destek şampiyonu, hareket kabiliyetine sahip ve ağır bir zırha sahip.

Tabii neredeyse her zaman oyunu oynayan oyuncular, yeni eklenecek olan şampiyonlar hakkında çok endişeliler. Genellikle oyun içerisine ilk defa eklenen karakterler diğer karakterleri ezip geçebilecek güçte oluyor. Riot, bu sorunların üstesinden gelse de oyuncular, şampiyonların ilk çıktığı günlerde oyunu oynayamadıklarından şikayetçi oluyorlar.

Daha Fazla İçerik
PlayStation’dan Fragman: NBA 2K20 İncelemesi