Play Station Plus aboneleri için hazırlanmış olan ücretsiz oyunlar, Aralık ayı ile beraber tekrardan heyecan getirmese bile oynadığınıza değebilecek oyunlar verdi. 2021 yılı ile beraber PlayStation Plus‘da daha fütüristik oyunları görmek istiyor oyuncuların birçoğu. Fütüristik evrenlerde geçen oyunlar PlayStation 5 ile daha da fazla ilgi görmeye başladı. Bunun sebebi ise akıllarımıza sarı rengiyle tanınan Cyberpunk 2077‘ydi. PlayStation Plus ile beraber Just Cause 4, Rocket Arena, Worms Rumble, Bugsnax ( Sadece PS5 Versiyonu ) hediye edildi.

Just Cause 4 ile başlayalım. Üçüncü oyunuyla beraber kendini epeyce aksiyon savaş oyununa çeken bir seri. Avalanche Studios tarafından geliştirilen Just Cause 4’ün karakteri korkunç fırtınalara ve hortumlara maruz kalan Rico’yu Güney Amerika ülkesine sürükler. Serinin önceki oyunlarının tek amacı hikaye değil, eğlendirmek ve oyuncuya verdiği rahatlığı fark ettirmesiydi. Just Cause 4 oyuncular tarafından Metacritic puanı düşük olsa bile kendisine bir şans verip açık dünyasında serbestçe motor sürüp eğlenebilirsiniz. Biz oynadık ve denemenizi tavsiye ediyoruz.

Rocket Arena’ya gelelim. Birkaç adet farklı karakterle 3’e 3 oynayabileceğiniz rekabetçi nişancı oyunudur ve kaçma ve hassas atışlarıyla oyuncuya vurgular yapar. Oyunu oynayan pek çok incelemen, eleştirmenler olsa bile oyunu beğenmediği yönde. Bomboş kafayla oynayabileceğiniz, arkadaşlarınızla 3’e 3 maçlar atıp zaman geçirebileceğiniz güzel bir oyun. Oyunu oynadık ve şans vermek yerine direk oynamanızı tavsiye ediyoruz. Fiyat da oldukça hızlı düştü. PS Plus‘ınız yoksa eğer bu aboneliği almak yerine normal bir fiyatlandırma ödemesi alarak da oynayabilirsiniz.

Bir ön incelemeye değecek oyun ise Worms Rumble. Ön inceleme diyoruz çünkü oyun henüz açık platformlara çıkmad. Klasik strateji oyun dünyasındaki en son oyunlardan birisi. Aynı zamanda gerçek zamanlı dövüşe sahip ilk oyun. En fazla 32 oyuncu çevrimiçi olarak savaşabilir ve oyun arkadaşlarınız başka platformlardan da oynuyorsa, çok oyunculu çapraz oyun dediğimiz cross-platform desteklerini de sunar. Bu desteği çoğu oyun firmasını zorladığı için büyük bir risk. Genel inceleme olarak bu ayın Playstation Plus oyunlarını beğenmedik. Daha da iyi olabilirdi.


administrator

Genel Sorumlu - [email protected]

1 Yorum

  • KadirBey, 17 Aralık 2020 @ 14:19 Yanıtla

    Çok gzel bir içerik olmuş elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir