DigiTimes tarafından hazırlanan bir rapora göre PlayStation 5, ilk 4 haftasında 3,4 milyon adet satış yaptı. Açıklamayı yapan sektör kaynakları, bu miktarın PS tarihinin en iyisi olduğunu da belirtirken 2021 yılında satış miktarının 18 milyona kadar ulaşabileceğini de açıkladı. Japonya merkezli teknoloji devi Sony tarafından üretilen PlayStation 5, bir aydan biraz daha fazla süredir hayatımızın içinde. Henüz pek çok oyuncu bu konsola erişememiş olsa da gelen istatistikler, PlayStation 5’in 4 haftada muhteşem satış rakamlarına ulaştığını gösteriyor. Bu yükseliş PS tarihinin en hızlı yükseliş olduğu açıklanıyor.

Asya’nın en büyük teknoloji gazetelerinden biri olan DigiTimes, sektör kaynaklarından edindiği bilgilerle bir rapor çıkarttı. Çıkartılan bu rapora göre PS 5, piyasaya sürülmesinin ilk 4 haftasında, 3,4 milyon adet satışla rekor kırdı. Yani Sony, ilk bir aylık süreçte 3,4 milyon adet PS 5 satmış oldu. Üstelik kaynaklara göre Sony, 2021 yılında daha da büyüleyici seviyede satış rakamlarına ulaşacak.

PlayStation 5’in 2021 yılındaki satış beklentisi 16,8 ila 18 milyon arası!

Sektör kaynaklarının belirttiklerine göre Sony, 2021 yılında 16,8 milyon ila 18 milyon aralığında PlayStation 5 satacak. Ancak bu nokta da Sony için çalışan alt şirketlere büyük bir iş düşüyor. Pandemi nedeniyle yaşanılabilecek olası durumlar, Sony’nin 2021 için planlarını alt üst edebilir. Böyle bir şeyin gerçek olup olmayacağını bize zaman gösterecek.

DigiTimes’ın çıkarttığı rapora göre Sony, PS 5 önceliğini Avrupa ve Kuzey Amerika pazarlarına vermiş. Ancak bu durumun sonsuza dek böyle süremeyeceğini de açıklayan kaynaklar, 2021 yılında Asya ülkelerinde de stok sorunu yaşanmayacağını öne sürüyor. Ancak bu durum, konsolun Asya’ya çok az miktarda sunulduğu anlamına da geliyor. Famitsu isimli video oyun dergisinin istatistiklerine göre Japonya’da yaşayan 242.000 oyunsever, çoktan PS 5 sahibi olmuş durumda.

Oyunla ilgili haberler okumak istiyorsanız buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. PlayStation’un resmi sitesini ziyaret etmek içinse buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.


administrator

3 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir