PlayStation 4-5 Kullanıcıları İçin 10 Aksiyon Oyunu Önerisi

Karantina günlerinde evlerimizde sıkılıyor, bunalıyoruz. Zamanın geçmesi için de hepimiz oyunlar oynuyoruz. Kimimiz bilgisayardan, kimimiz telefonlardan, kimimiz de oyun konsollarından. Oynadığımız oyunlar bitince de yeni oyun arayışlarına giriyoruz. Bugün de PlayStation 4/5 kullanıcılarına yanıt verme amacıyla 10 aksiyon oyununu derledik.

1) GTA V

Evet, aksiyon oyunu listemize hepimizin tanıdığı bir oyunla başlıyoruz. 17 Eylül 2013 tarihinde Rockstar Games tarafından GTA serisinin 7. oyunu olarak piyasaya sürülen bu oyunda Michael, Franklin ve Trevor adındaki üç karakteri yönetiyoruz. Bu üç karakterin de birbirinden farklı özellikleri var, örneğin Trevor iyi bir uçak sürücüsü, Franklin otomobil / motorsiklet sürücüsüyken Michael de eski bir banka soyguncusu olduğundan silah yetenekleri fazlasıyla gelişmiştir. Oyunun amacıysa, bu üç karakteri yöneterek bize verilen görevleri yerine getirmek.

2) Red Dead Redemption 2

10 Aksiyon Oyunu - Oyun Haberleri

26 Ekim 2018 tarihinde yine Rockstar Games tarafından oyunseverlerin hizmetine sunulan oyun 1899’da Güney, Batı ve Ortabatı ABD’de geçmektedir. Red Dead Redemption 1’in devamı niteliğindeki bu oyunda geçen zaman, çetelerin ve soyguncuların içinde bulunduğu Vahşi Batı döneminin son dönemleridir. Bu oyunun başlarında Arthur Morgan karakterini, sonlara doğru da John Marston adlı karakteri yönetiyoruz.

3) Assasin’s Creed Valhalla

10 Aksiyon oyunu - Oyun Haberleri

10 aksiyon oyunu listemizin üçüncü sırasında, 10 Kasım 2020 tarihinde aramıza katılan Assasin’s Creed Valhalla oyunu bulunuyor. Viking tarihini temel alan bu oyunda, 873 yılındaki İngiltere istilasının tarihi anlatılmaktadır. Bu oyunda da bir Viking akıncısı olan Eivor’u kontrol edip hayatta kalmaya çalışıyoruz.

4) Marvel’s Spider-Man

10 Aksiyon Oyunu - Oyun Haberleri

7 Eylül 2018’de piyasaya sürülen bu aksiyon oyunu, bir Marvel Comics karakteri olan örümcek adamı konu almaktadır. Oyunun hikayesinde New York’un yer altı suç dünyasını ele geçirmek isteyen suç lordu Mister Negative, planını mahvetmemesi için örümcek adamı şehre ölümcül bir virüsle yaymakla tehdit eder. Ancak örümcek adam hem kişisel hayatıyla, yani Peter Parker’ın sorunlarıyla uğraşırken bir de üstüne şehri korumalı ve Mister Negative ile yüzleşmelidir.

5) Far Cry 5

10 Aksiyon Oyunu - Oyun Haberleri

27 Mart 2018 çıkışlı oyun birinci şahış nişancı oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Far Cry 4’ün devamı niteliğindeki bu oyun Montana eyaletinde geçiyor. Bu oyunda amacımız ilçeyi işgal eden lider Joseph Seed’in hükümdarlığına son vermek oluyor. Bunu yaparken de kahramanımız olan bir şerif yardımcısı, başka direniş gruplarından yardım alıyor. Oynanışı tamamen savaş üzerine olan bu oyunda çeşitli düşmanlarla savaşıyoruz.

6) Borderlands 3

10 Aksiyon Oyunu - Oyun Haberleri

Borderlands 2’nin devamı niteliğindeki bu aksiyon oyunu 13 Eylül 2019’da piyasaya sürülmüştür. Birinci şahış nişancı video oyunu kategorisinde yer alan bu oyunda amacımız bize verilen görevleri tamamlamak. Tabii görev tamamladıkça da, yeni deneyimler kazanıyoruz ve bunun sonucunda karakterimiz yeni özellikler kazanıyor. Aynı zamanda bu oyunun ilk satışları, beş günde beş milyon adet kopya satarak Borderlands serisinin en yüksek satışı olarak kayıtlara geçmiştir.

7) Cyberpunk 2077

10 Aksiyon Oyunu - Oyun Haberleri

Son zamanların en çok konuşulan oyunlarından biri olan Cyberpunk 2077, 8 yıllık bir geliştirilme süreci ardından 10 Aralık 2020 tarihinde oyuncularla buluştu. Çıkar çıkmaz oyundaki hatalarıyla gündeme gelen yapım, kullanıcıların eleştirisine maruz kaldı. Bu oyunda da amacımız bize verilen görevleri yerine getirmek oluyor.

8) Detroit: Become Human

10 Aksiyon Oyunu - Oyun Haberleri

25 Mayıs 2018’de aramıza katılan aksiyon oyunu Detroit şehrinde geçmektedir. Bu oyunun güzel yanlarından birisi de konuşma ve anlık tepki hareketlerini tamamen bizim seçiyor olmamız. Bu oyunun amacıysa, atıldığımız geri dönüşüm merkezinden kaçarak güvende olabileceğimiz Kanada’ya otobüs veya tekne yardımıyla kaçmak oluyor. Tabii bunu yaparken de zorlu seçimler ve bölümler de bizi bekliyor.

9) Apex Legends

10 Aksiyon Oyunu - Oyun Haberleri

Apex Legends, EA şirketi tarafından 4 Şubat 2019 tarihinde piyasaya sürülmüş çok oyunuculu bir battle royale oyunudur. Aslında bu oyun Valorant, PUBG, Fortnite gibi popüler oyunlarla aynı mantığa sahip, rakip oyuncuları öldürerek oyunu kazanmak.

10) Mortal Kombat 11

10 Aksiyon Oyunu - Oyun Haberleri

2019 yılının Mart ayında aramıza katılan bu oyun tek veya çift oyunculu olarak karşımıza çıkıyor. Bu oyunda amaç, rakiplerimizle dövüşerek onları savaş alanına gönmek. Bunu yaparken ister arkadaşınızla, isterseniz de botlara karşı savaşabilirsiniz.

Daha fazla oyun haberi için blog ve forum sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Yazarın diğer yazılarını görmek için de bu profile girmeniz yeterli olacak

Daha Fazla İçerik
Xbox Live Gold 2021 Nisan Ayı Ücretsiz Oyunları Belli Oldu