PUBG Lite önümüzdeki ay tarihe karışacak.

Krafton tarafından yayınlanan PUBG, ününe ün katarak milyonları ardına takmıştı. Yediden yetmişe herkesin oynadığı bu online oyun, bir tür Battle Royale oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Telefonları kötü olan kullanıcılarına özel oyun çıkartıp yayınlayan Krafton, bu oyun için yeni açıklamalarda bulundu.

PUBG Lite’ın fişi çekilecek.

PUBG Lite

Telefonu güçlü olmayanlar için PUBG Lite adında bir oyun geliştirip onu yayınlayan Krafton, bu oyun için çarpıcı açıklamarda bulundu. Yapılan son açıklamaya göre 30 Mart tarihi itibariyle oyun tüm mağazalardan çekilecek, Nisan sonunda da oyunun fişi tamamen çekilecek.

PUBG Lite’a erişimler Nisan ayında tamamen kapatılacak.

PUBG Lite

PUBG’nin yayımcı şirketi olan Krafton, yaptığı açıklamada oyunun neden erişime kapatılacağını belirtmedi. Açıklamada hayranlarına teşekkür eden Krafton, uzun tartışmalar sonucunda oyunun fişini çekmeye karar verdiklerini söyledi.

PUBG Lite oyununun son bulma sebebi PUBG New State olabilir.

PUBG Lite


Krafton oyunun hizmetine neden son verilmediğini açıklamazken, bu anlaşılmazlık beraberinde birçok spekülasyonu ortaya çıkardı. Bu spekülasyonların en mantıklı sebeplerinden biri de, PUBG’nin yeni oyunu PUBG New State. Kurucu firma Krafton, yakın zamanda yaptığı açıklamada PUBG New State adında yeni bir oyun çıkaracaklarını duyurmuştu. 3 oyunu birden idare etmenin zor olacağını düşünen Krafton, bu yüzden oyunun hizmetine son vermiş olabilir.

Daha fazla oyun haberi için blog ve forum sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Yazarın diğer yazılarını görmek için de bu profile girmeniz yeterli olacak.

2 Yorumlar

  • Yiğit Efe Okur
    Posted 31 Mart 2021 23:46 0Likes

    Bu işin sonunun böyle biteceği belliydi 😅

  • Muhammet ALDEMİR
    Posted 1 Nisan 2021 11:59 0Likes

    Oyuncu sayısı düştükçe masraf da bir o kadar artıyor. Kaçınılmaz bir karar

Bir yorum bırak

Oyungezgin.com 2021 Tüm hakları saklıdır.