Çoğu mekanik klavye anahtarının iki durumu vardır: açık veya kapalı. Razer’in yeni 1.763,45TL’lik Huntsman V2 Analog klavyesindeki anahtarlar, kullanıcıların kendi hareket derinliğini ayarlamalarına, analog joystick gibi basınç derecelerini uygulamalarına veya hatta bir tuşa basmanın ne kadar ileri gittiğine bağlı olarak birden fazla işlevi yerine getirmelerine olanak tanıyan hareket derecelerini algılar. Razer’in en popüler klavyelerinden biri artık geleneksel modellerden biraz daha iyi ve çok farklı.

Wooting One klavyesinde bulunana benzer aynı analog anahtar teknolojisini kullanarak, Huntsman V2 Analogu, çoğu ana mekanikte duyulmamış bir kontrol derecesine izin verir. Geleneksel klavye anahtarları, belirli bir derinliğe basıldığında tetiklenir. Razer’in analog optik anahtarı, anahtar gövdesinin tabanındaki bir mercekten geçerken bir ışık demetini ölçer. Anahtar düştükçe, lens daha geniş açılır ve daha fazla ışığa izin verir. Işık miktarını ölçerek, klavye tuşa ne kadar basıldığını bilir ve bu verileri harika şeyler yapmak için kullanabilir.

razer

Analog klavye anahtarlarından her bahsedildiğinde ortaya çıkan bir örnek, bir yarış oyununda bir arabanın gaz pedalıdır. Standart bir klavye anahtarı, herhangi bir hassas kontrol derecesi sunmaz. Ya gaza basıyorsun ya da basmıyorsun. Arabaya biraz gaz vermek için bir analog anahtara biraz basılabilir veya zemine bastırmak için aşağı doğru basılabilir. WASD anahtarlarınız sadece hangi yönde koştuğunuzu değil, aynı zamanda ne kadar hızlı koştuğunuzu da belirleyebilir. Huntsman’ın analog anahtar desteği, gamepad düğmelerine basmayı simüle ederek çalışır.

Analog klavye anahtarlarından her bahsedildiğinde ortaya çıkan bir örnek, bir yarış oyununda bir arabanın gaz pedalıdır. Standart bir klavye anahtarı, herhangi bir hassas kontrol derecesi sunmaz. Ya gaza basıyorsun ya da basmıyorsun. Arabaya biraz gaz vermek için bir analog anahtara biraz basılabilir veya zemine bastırmak için aşağı doğru basılabilir. WASD anahtarlarınız sadece hangi yönde koştuğunuzu değil, aynı zamanda ne kadar hızlı koştuğunuzu da belirleyebilir. Razer Huntsman V2 Analogu ayrıca kendi artikülasyon derinliğinizi ayarlamanıza izin verir. Bir basın olarak kayıt olmak için tuşun ne kadar basılması gerektiği budur.

Hafif bir dokunuşunuz varsa, derinliği daha sığ bir şekilde ayarlayabilirsiniz, bu da yazmak için daha az basınç gerektirir. Eğer benim gibi ağırsanız, daha derin bir derinlik, el parmaklarınız klavyede dans etmeye çalışırken yanlışlıkla yanlış tuşlara basmanızı engelleyebilir. Razer’in Synapse yazılımı ile kontrol edilen klavyedeki her tuş ayrı ayrı ayarlanabilir, bu da hassasiyetinizi özel yazma ve oynatma ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde tamamen yapılandırabileceğiniz bir klavye ile sonuçlanır.

Oyuncular için paylaştığımız incelemelerin daha fazlası için ana sayfamızı takip etmeyi unutmayın!

razer


administrator

Genel Sorumlu - [email protected]

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir