Roblox, çoğunluğumuzun da bildiği, çok fazla oynanan bir oyundur. Daha önce rakibi olarak Minecraft seçilmişti. Minecraft’ın rekoru 1 ayda 100 milyon oyuncuya ulaşmaktı. Roblox ise bu rekoru geçememişti, ta ki bugüne kadar!

Roblox‘un CEO’su ve kurucusu David Baszucki bir basın açıklamasında, “Roblox, sadece 100 oyuncu ve oyunu birbiriyle paylaşan yaratıcı oyunculardan ibaretti!” şeklinde ifadeler kullandı. Roblox, Minecraft’tan üç (3) yıl önce yani 2006’da piyasaya çıktı. Her iki oyunun da ana teması lego bloklarından oluşmasıydı. Ana temaları aynı olsa da oyunun genel işlevi çok farklı.

Geçtiğimiz yıllara kadar Minecraft’ın gölgesinde büyümekteydi fakat son bir yıl içerisinde yapılan canlı yayınlar ve satışa koyulan Roblox oyuncukları sayesinde adını tüm dünyaya duyurarak oyundaki kitlesini de ciddi bir bakımdan büyüttü!

Minecraft aylık 90 milyon civarında bir oyuncu kitlesine ulaşabiliyor fakat bu aylara göre değişebiliyor. Ayrıca Microsoft adı altında olması da reklam yani ismini duyurması açısından büyük bir avantaj. Tabii ki sadece Microsoft değil Youtuber’ların da oyunun adını duyurmasında çok fazla etkisi var.

Oyunun ekibi, bu rekoru basında açıklayarak yakında gelecek güncellemelerin haberini de verdi. Ayrıca bu ay Roblox‘un dönüm noktası olarak da adlandırılıyor. Aşağıda ise 100 milyon hedef kitle için oluşturulmuş, sadece bir kez kullanılabilecek promosyon kodu bulunmakta! İsterseniz yararlanabilirsiniz.

Daha fazlası için Oyun Gezgin’i takipte kalın!


administrator

Site Sahibi - [email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir