oyunhaberleri

Sony’nin Londra Stüdyosu PS5 Oyunu İçin Kiralanıyor, Yeni Oyunları VR mı?

Sony’nin London Studio’su, genellikle PlayStation sistemleri için aksesuar tabanlı oyunlar üzerinde çalıştı ve son çabaları PlayStation VR üzerineydi. Şimdi, stüdyonun çevrimiçi oynanacak bir PS5 projesi için hazırlandığı görülüyor, ancak bunun bir VR oyunu olup olmayacağı net değil. Stüdyonun sitesindeki bir liste, bir PS5 projesinde çalışacak çevrimiçi bir oyun tasarımcısına ihtiyacı olduğunu söylüyor.

Liste, özellikle çevrimiçi çok oyunculu olmanın yanı sıra anlatı ve görev liderleriyle çalışmadan bahsediyor, bu nedenle görünüşe göre çok oyunculu ile birlikte çalışabilecek bir tür hikaye içeriği olacak. Ne tür bir oyun olduğuna dair ayrıntılar, bunun dışında hemen hemen hiç yok. London Studio’nun, en azından geçmiş oyunlar söz konusu olduğunda, VR içeriğini PS5 için çalıştırmaya çalıştığını biliyoruz.

PS5’in piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra yayınlanan bir yama, orijinal olarak PS4’ün PSVR’si için başlatılan Blood & Truth’a iyileştirmeler ekledi. Yeni konsolda orijinal kulaklığı ve adaptörü kullanmaya devam ederken daha yüksek kare hızları ve çözünürlüklerin yanı sıra daha iyi dokular ekledi. Sony, denetleyicileri ve tek kablolu tasarımıyla ilgili bazı ayrıntıları zaten açıkladığı için PlayStation VR’ın PS5’e özel bir sürümünün geleceğini biliyoruz.

Muhtemelen, böyle bir donanıma yatırım yapmak, Sony’nin kendi geliştirme ekiplerinin bunun için oyunlar yapmasını istediği anlamına gelir ve London Studio bu iş için makul bir seçimdir, ancak bizi de şaşırtabilir. EyeToy ve SingStar gibi oyuncak tabanlı ve VR oyunları üzerinde çalışmadan önce stüdyo, Guy Ritchie tarzı suç oyunu The Getaway: Black Monday’i yarattı. Geleneksel, denetleyici tabanlı bir video oyunu, harika eleştiriler almadı, ancak Blood & Truth, London Studio’nun hala suç hikayeleri konusunda bir püf noktası olduğunu gösteriyor.

Sony oyunhaberleri

Blood & Truth hakkında bilgi edinmek için buraya, oyun haberleri ve incelemeleri için de buraya tıklayabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik
arcane
Riot Games, Yeni Animasyon Dizisi Arcane’in Netflix Tanıtımını Yayınladı