Stardew Valley’in Masa Oyunu Serisi Duyuruldu

Ünlü oyun geliştiricisi ve oyun dünyasında epey önemi bulunan ConcernedApe’yi artık yeni açtığımız Stardew Valley haberleriyle birçoğumuz tanıyor olmalı. ConcernedApe, geçtiğimiz günlerde paylaştığı ve oyunun en büyük güncellemesi olarak bilinen 1.5 güncellemesiyle gün yüzüne çıkan yeni bir oyunu paylaştı. Bu oyunun adı Stardew Valley: The Board Game ve bir masa oyunu, bir masa oyun serisi. 1 milyon dağıtımı geçmiş olan Stardew Valley’in tarımlarla alakalı ve masa oyunlarını en iyi yansıtabilecek bir tür oluşu da oldukça merak verici.

stardew

Stardew Valley’in Yeni Güncellemesinin Yanına Yeni Masa Oyunu Geliyor

1 milyon kopya satışı elde eden; tarımcılık, çiftçilik, kendi evinizi yapabildiğiniz, piksel bir evrene sahip ve mobil, bilgisayar ve konsol gibi alanlarda oldukça iyi satış başarısı ve hayran kitlesine ulaşan Stardew Valley’in yeni oyunu şu an kesin olarak duyurulmadı, sadece ConcernedApe: 1.5 güncellemesiyle oyuna Ginger Island adası, yeni içerikler, yeni alanlar ve hikayeye daha da derinlik katabilecek bölümler eklendi. Kısaca 1.5 güncellemesiyle birden fazla özellik eklendi ve bunun yanına ConcernedApe, The Board Game adında oyun geliştirdiklerini duyurdu.

1.5 güncellemesiyle beraber gelen yeni özellikler ise Sahil Çiftliği adında yeni bir harita, yeni deniz, bölünmüş ekran uygulama özelliği ve birçok yeni öğeyi oyuna eklediler. The Board Game ise yapımcıya göre 2.5 yıldır geliştirildiği ve Eric Barone, masa ve kutu oyunlarından anlayan Cole Medeiros ile iş anlaşması yaptı. Bu ise oyunun kusursuz olmasında epey faydası bulunmakta. Oyunun geliştiricisi Barone, yaptığı blog açıklamasına göre oyunun eğitmen ve öğrenmenin kolay olduğunu ancak karmaşık olmasından tedirgin olduğunu düşündüğünü açıkladı. The Board Game, oyuna gelen yeni güncellemeler ile beraber daha da bilgiye sahip olunacak.

Stardew Valley’i satın almak için buraya, oyun haberleri ve incelemeleri için buraya kafa atabilirsiniz!

Daha Fazla İçerik
Gamestop
GameStop’un Büyük Bahar İndirimine Bir Hafta Daha Eklendi! (2021)