Uzun zamandır aynı tasarımı kullanan Steam Kütüphanesinin nihayet yenileneceğini duyduğumuz için sevinçliyiz. İlkel görünümünden kurtularak bir sürü yeniliğe imza atacak güncellemenin ilk betası 17 Eylül tarihi itibariyle bizlere kavuşacak.

Kütüphanenizin tüm potansiyelini kullanın

Steam 15 yıllık çok uzun bir geçmişi barındıyor. Bu da 15 yıllık oyuncuların bütün oyunları tek bir kütüphanede eskimeye bırakıldı, fakat iyi bir kütüphane toz tutmamalıdır. En iyi AAA oyunlardan bağımsız oyunlara kadar bütün oyunlarımızı barındırdığımız Steam Kütüphanesinin yeni hali hepimiz için iyi yönde olacağı söyleniyor. Kütüphanenizde aradıklarınızı kolaylıkla bulabilmeniz, arkadaşlarınızın oyun hakkındaki görüşleri, etkinliklerinden haberdar olabilmek ya da oyunun topluluğunun bir parçası olabilmek önemlidir. Ve bu güncelleme ile bu etkenlere iyileştirme yapacak yeni değişikliklere hep birlikte bakalım.

Yeni bir perspektif

Güncellemenin en önemli parçası 15 yıllık emektar tasarımın nihayet değişiyor olması… Yeni kütüphanemiz ile, son oynadığımız oyunlara, arkadaşlarımızın aktivitelerine, koleksiyonlarımıza ve oyun güncellemelerimize hızlı bir şekilde erişebileceğiz. Yeni tasarımın görseli hem hoş hem de modern görünüyor, Steam’in eski ve karmaşık kütüphane tasarımının değişmesi hepimiz için iyi oldu!

Oyunlarınızla ve arkadaşlarınızla bağlı kalın

Steam için değişikliklerden haberdar olmamız önemli. Bu yüzden oynadığınız oyunlar hakkında olup bitenleri öğrenmeniz için yeni güncelleme ile birlikte değişiklikler yapılıyor. Ve en sevdiğiniz, geliştirilmesi gerektiğini düşündüğünüz güncellemelerinden haberdar olarak oyun zevkinizi tazeleyin. Güncellemelerden haberdar olabilmek oyuncular için her anlamda önemli ve yararlıdır. Arkadaşlarınız ile hep irtibatta kalın, arkadaşlarınızın anlık olarak hangi oyunları oynadığını oyunlar listesinden, daha önceden hangi oyunları oynadıklarını ise kütüphane sayfasından öğrenebileceksiniz.

Etkinlikler sayesinde oyunlarınızdan haberdar olun

Hepimizin kütüphanesinde oynanmayı bekleyen oyunlar vardır, fakat bu oyunları oynamak için bir sebep göremiyorsunuzdur fakat bu sebepler sürekli gerçekleşmektedir oysa… Bu sorunu yeni güncelleme ile çözecekler. Oyunun büyük gelişmelerinden haberdar olabileceğiniz, oyunun güncellemelerinden bilgi alabileceğiniz ve hatta etkinlikleri öğrenebileceğiniz kütüphane içinde yeni bir etkinlik sayfası açılıyor.

Yaşanan gelişmeleri oyuncuların ve geliştiricilerin öğrenmesi çok önemli. Çünkü artık geliştirici arkadaşlarımız, oyunlarında yaptığı büyük bir değişikliği, gelişmeyi topluluğa duyurabilecek fakat bu imkan eskiden çok da mümkün olmuyordu.  Bugünden itibaren geliştiriciler yeni etkinlik oluşturma araçlarına erişim sahibi olacak. Bu etkinlikler doğrudan yeni kütüphanede belirecek. Yeni etkinlik araçlarıyla ilgili daha fazlasını buradan okuyabilirsiniz.

Fakat her etkinliğin çok ses getirecek bir şey olmasına gerek yok, etkinlik aracı ile oyuncularınız ile etkileşime canlı yayınlar ile, hayran çizimleriyle veya herhangi bir topluluk ürünüyle girebileceksiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir