Steam Oyun Festivali’nin Yeni İsmi Belli Oldu.Yeni Etkinliğin Tarihi de Açıklandı | 2021

Valve, yaptığı son açıklamada Steam Oyun Festivali adını değiştirmeye karar verdiklerini duyurdu. Yapılan açıklamalarda Steam Oyun Festivali’nin yeni ismi açıklanırken, yeni etkinliğin ismi de açıklığa kavuştu.

Valve tarafından geliştirilen bir oyun platformu olan Steam, yıl içinde belirli tarihlerde kullanıcılarına özel etkinlikler düzenliyordu. Steam Oyun Festivali adı altında kullanıcılarına birçok ürünü indirimli bir şekilde sunan Steam, oyunculara yeni oyunları oynama fırsat tanıyordu. Valve tarafından yapılan açıklamada etkinliğin adının değiştiği, ve yeni etkinliğin tarihinin belli olduğu da açıklandı.

Steam Oyun Festivali’nin adı, Steam Next Fest olarak değiştirildi.

Steam Oyun Festivali'nin ismi değişti.


Steam’ın sahibi olan Valve şirketi tarafından yapılan açıklamada, yeni etkinliklerin artık Steam Next Fest adını alacağını açıkladı. Ancak isim değişse de, işin özü hep aynı kalacak. Yani Steam Next Fest’de de indirimli oyunlar tezgahlarda yerini bulacak. Valve yetkilileri sözlerinde oyunseverlerin yeni oyunlara yelken açarak ufuklarını geliştireceğini, oyuncuların demo oyunlara erişebileceğini, oyunlar hakkında daha fazla bilgiye sahip olacaklarını dile getirdi. Aynı zamanda isim değişikliğine gidilmesinin sebebini de açıklayan yetkililer, yeni ismin yapılan etkinlikler için daha uygun olduğunu söyledi. Aynı zamanda Steam, yeni etkinliğin fragmanını YouTube üzerinden paylaştı.

Steam Next Fest etkinliğinin tarihi açıklandı


Steam Next Fest, bir başka etkinlikle çakışıyor

Steam Oyun Festivali'nin yeni ismi açıklandı.

Valve tarafından yapılan bir başka açıklamaysa, etkinlik tarihi üzerinde oldu. Valve yetkilileri, Steam Next Fest etkinliğinin 16-22 Haziran arasında düzenleneceğini açıkladı. Açıklanan tarihe göre, 15-17 Haziran tarihleri arasında dijital olarak gerçekleşecek E3 2021 etkinlikleri ve 16-22 Haziran arasında gerçekleşecek Steam Next Fest tarihleri çakışır durumda. Buna göre Steam Next Fest ve E3 2021, etkinliğin ilk günlerinde çakışmış durumda olacak.

2021 yılının ilk etkinliği olan Steam Oyun Festivali, 2021 Şubat ayında düzenlenmişti. Gerek demo oyunlarla, gerek büyük indirimlerle oyuncuların kalbini bir kez daha kazanan Steam’in 2021 Haziran ayında gerçekleşecek Steam Next Fest’in de bu şekilde hareketli geçeceği görünüyor.

Daha fazla oyun haberi için blog ve forum sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Yazarın diğer yazılarını görmek için de bu profile girmeniz yeterli olacak.

Daha Fazla İçerik
Netflix
Netflix’in Nintendo Wii U ve 3DS Araçları Artık Kullanılamıyor