Warner Bros’tan Yayımcı İndirimi Rüzgarı!

En büyük oyun platformlarından birisi olan Steam’de yaklaşan kış indirimlerinin yanı sıra bu sıralar yayımcı indirimleri gündemde. Warner Bros yayımcılığını yaptığı 3 ayrı oyun indirimde. Bu 3 oyunu incelemeye ne dersiniz? İlk inceleyeceğimiz oyun Mad Max.

Mad Max       

Günümüzde oynanan oyunların çoğu bir kıyamet sonu oyunu veya bilim kurgu oyun türü olduğunu söyleyebiliriz. 1800 yılında ilk örneği verilen kıyamet sonrası bilim kurgu; nükleer savaşın veya biyolojik savaş sonucu dünyanın yaşanamayacak hale gelmesini konu alır. Bunların arasında George Miller tarafından 1979 senesinde beyaz perdeye aktarılan Mad Max yapımı da yer alıyor. Bu bilginin oyun ile pek alakası yok fakat oyunun yapılış amacı buradan geliyor.

Oyun için ilk düşünceler ne kadar iyi olursa olsun, herkesin endişelendiği bir durumu vardı. Bazı yapımlar yüzünden çok sevilse bile video oyununa uyarlandığı zaman filminden dahi soğuyorduk. Ama görünen o ki geliştiriciler bu düşüncenin oyunda yer almayacağını bize kanıtladı. Warner Bros yayımcılığı ile oyun bambaşka bir seviyeye ulaştı. Gelin oyuna daha yakından bir göz atalım.

Sahip olduğumuz tek şeyimiz var o da arabamız. Avalanche Studios, Just Cause oyun serisi ile adını duyurmuştu. 2003 yılında kurulup İsviçre, Stockholm eyaletinde küçük bir oyun geliştirici grup olarak başladı ve günümüzdeki haline gelişerek geldi. Açık dünya oyunlarının en iyileri arasına girmeyi başaran ve Just Cause 3 oyunu iple çekilen geliştirici ekibin bu türe cidden hakkını verdiğini söylersek yeridir. Bu hali nedeni ile Mad Max duyurulduğunda fazla heyecana kapılmıştık oyuncular olarak.

Hikayemize giriş yapacak olursak, bu arada Mad Max: Fury Road isimli filmin senaryosu ile aynı değil onu baştan sizlere söyleyelim. Kendi halinde takılan ve geçmişi ile alakalı acılar çeken Max, Hayatta kalmaya çalıştığı bir günde saldırıya uğruyor ve hayatındaki tek mal varlığı arabası çalınıyor. Yarı baygın olan Max o hali ile arabasının peşinden koşup ona ulaşıyor fakat ettiği kavga yüzünden araçtan düşerek köpek beraber tek başına kalıyor.

Köpeğimiz ile beraber biraz ip ucu bulduktan sonra köpeğimizi kaybediyoruz. Etrafımızdan gelen köpek havlamalarını takip ettiğimizde bir kişinin köpeğimizi tuzağa düşürüp yemek üzere olduğunu görüyoruz. Chumbucket isimli karakter Dünya’nın bu hale geldiğinden bir hayli etkilenmiş gibi gözüküyor. Açlık sorunu yüzünden köpeği yiyeceği sırada yakalıyoruz ve karşısında bizi gören Chumbucket şaşırıyor ve bizim seçilmiş birisi olduğumuzu düşünerek köpeğin sakat ayağını iyileştiriyor.

Arabamızı ararken onu bulduğumuzda  Chumbucket bize arabadan vazgeçmemizi ve bu arabadan daha iyisini bize yapacağını söylüyor fakat köpeğimiz ile büyük maceraların içerisine giriyoruz.

Oyun yayımcı indirimleri sayesinde %75 indirim ile 14,75 TL  bu sayfadan oyunu alabilirsiniz.

Middle-earth™: Shadow of Mordor™

Warner Bros ile Shadow of Mordor‘u kaldığı yerden devam ettiren oyun Shadow of War tekrar bizi Talion’un kontrolüne bırakıyor. Talion gayet iyi bir savaşçı olmasına rağmen Celebrimbor’un yardımı ile daha güçlü bir savaşçıya dönüşmüş bir halde. Talion kılıcı ile düşmanlarına korku salıp onları oku ile uzaktan indirip Celebrimbor’dan öğrendiği yetenekler ile yeteneklerini sergilemekten kaçınmayan bir kişilik.

Batman, God of War oyunlarında olduğu gibi, Talion’da savaşmaya başladığında durdurmamız mümkün olmuyor. Kılıcını çeşitli animasyonlar ile düşmanlarına sallarken onlara tekme atıyor yuvarlanıp düşmanın saldırılarını engelliyor ve onları bıçaklıyor. Zavallı Orc‘lar kesilmeyi bir inek gibi beklerken Talion’u gözlerinin önünde tutmaya özen gösteriyorlar. Talion her anlamda Orclardan daha güçlü ama şekilsiz orta dünya yaratıklarının ona karşı bir güçleri var, sayıları.

Eğer oyunda düşmanınıza karşıyken savaşamıyorsanız, teke tek dövüşlerde Talion’un galip gelmemesinin yüzdeliği sıfır gibi. İki kişiye karşı dövüştüğünüzde bile kazanmanız mümkün. Kahramanımız için bu sayı arttıkça zorlanıyor fakat 2-3 kişiye karşı dövüşlere zorlanıyor denemez. Her ne kadar Talion güçlü olsa da Olog Graug’larla karşılaştığınız zaman biraz zayıf kalıyorsunuz.

Vur-kaç tekniği ile düşmanlarınızı yıkabilirsiniz fakat sonuç genellikle bölgeden kaçmanız ile sonuçlanıyor. Bu anlatılanları Shadow of Mordor oyuncuları biliyor. Yeni alacaklardansanız bilmeniz gereken, aynı ortam Shadow of Warda da devam edecek. Eğer oynadıysanız neler yapacağınızı ilk saniyeden biliyorsunuz zaten. Oyunun en büyük özelliklerinden birisi Nemesis sistemiydi. Düşmanlarınız sizden kurtularak daha güçlü hale geliyor ve tekrar sizin karşınıza dikilerek savaşıyordu. Nemesis sitemi bu oyunda da var ama bir yenilik değil. Şöyle bir durumu var; Shadow of War’ın yeni bir yüzüğü bulunuyor! Celebrimbor’un yarattığı bu yüzük Talion’a daha fazla güç sağlıyor.

Oyun yayımcı indirimleri sayesinde %50 indirim ile 29,50 TL  bu sayfadan oyunu alabilirsiniz.Google

Gauntlet™ Slayer Edition

Gauntlet, 2014 yılında Arrowhead Game Studios tarafından geliştirilip ve yayımcılığını Warner Bros üstlendiği 23 Eylül 2014 tarihinde Steam platformu üzerinde yayınlandı. Oyun çok derin hikayeye sahip değil fakat değinmemizde fayda var. Gauntlet‘in derinlerinde sayısız hazinelerin olduğu bilinir ve yıllar boyunca maceracılar Gauntlet’in derinliklerine inerek büyük hazine ile çıkmayı planlarla fakat bu hiçbir zaman gerçek olmaz ve Gauntlet içersinde ölüp kalır. Morak isimli yozlaşmış bir sihirbaz Gauntlet’in içerisine doldurduğu yaratıkları ve canavarları ile ana karakterimizi zor şartlar altında bırakarak tüm macerası boyunca karakterimize bakarak sataşmakta ve dalga geçmektedir, fakat bu yeni maceracı kahraman daha öncekilerin başaramadığını başarmaya gelmiştir.

Oyun aslında eski mantığını korumaya devam ediyor sadece haritaları ve yeni oynanışa sahip. Başlangıçta 5 sınıftan birini seçerek bunlar Elf, Valkyrie, Warrior, Wizard’lardan oluşuyor. zindanlarda savaşıyoruz vesaire. Oyun toplamda 12 bölümden oluşuyor. Oyunda bolca aksiyon görebiliyoruz, çok fazla strateji içeriyor ve bulacağınız anahtarlar sınırlı sayıda olduğu için hangi kapıda kullanacağınıza karar vermek durumunda kalıyoruz. Çatlak duvarlara oyun içinde dikkat etmek lazım duvarları yıkmak için  yakın çevrede bulunan varilleri kaçırmamız gerekiyor.

Oyun yayımcı indirimleri sayesinde %75 indirim ile 7,75 TL  bu sayfadan oyunu alabilirsiniz.

Warner Bros indirim sayfasına gitmek için buradan ulaşabilirsiniz. Daha fazla indirim, oyun inceleme ve haberleri için Oyun Gezgin haber portalımızı takipte kalarak güncel portaldan haberdar olabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir